Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Soutěže

Minimalizovat
23

Mensa ČR spouští registraci do šestého ročníku soutěže Logická olympiáda. Přihlásit se mohou všechny děti ve věku od 6 do 20 let. Soutěž má tři kola, to nominační soutěžící zvládnou on-line ve škole, doma, v knihovně nebo kdekoliv jinde s připojením na internet. Ti nejlepší postoupí do krajských kol a o vítězi rozhodne finále soutěže na Pražském hradě. Partnerem soutěže je i Pardubický kraj.

„Protože logická olympiáda není znalostní soutěž, ale soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování, mají v ní šanci žáci a studenti všech typů škol. Logické myšlení je potřebné ve všech oborech lidské činnosti a logická olympiáda je skvělou příležitostí, jak děti motivovat k namáhání mozkových závitů,“ povzbudila mládež k účasti v soutěži náměstkyně hejtmana Jana Pernicová.

„Všechny soutěžní úlohy jsou založeny na obecných principech a pro jejich řešení není třeba žádných speciálních znalostí. S trochou nadsázky lze říci, že pro jejich řešení je potřeba pouze zdravý rozum,“ vysvětluje předseda Mensy Tomáš Blumenstein.

Hlavním cílem soutěže je obrátit pozornost dětí i odborné veřejnosti ke specifickému nadání, kterým je schopnost logického myšlení a samostatného uvažování. Soutěž doplňuje spektrum akcí určených školákům o aktivitu zaměřenou na oblast, která si v našem vzdělávacím systému stále hledá své místo. Širokým záběrem soutěže dochází k odhalování skrytých talentů.

V roce 2012 se do Logické olympiády zaregistrovalo 32 190 žáků a studentů z 1 660 škol z celé republiky. Každý, kdo chce letos soutěžit, se musí nejpozději do 30. září zaregistrovat na www.logickaolympiada.cz. Celý proces je velmi jednoduchý a nezabere více než několik minut.

Generálním partnerem Logické olympiády 2013 je  Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION a OPEN GATE - gymnázium a základní škola. Logická olympiáda 2013 je realizovaná s podporou Nadace OKD.

     Kontakt:
     Ing. Tomáš Blumenstein
     Předseda Mensy ČR
     tblumen@mensa.cz
     Telefon: 603 726 030
     www.logickaolympiada.cz

 

| Přeposlat e-mailem | Komentářů: 0

Vložit hodnocení

Ohodnoťte kvalitu článku (čím více bodů, tím lepší hodnocení):

Komentáře

K tomuto článku neexistují žádné komentáře.

Vložit komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat komentáře.