Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Soutěže

Minimalizovat
03
Vysoké Mýto - Ve dnech 23. – 25. září 2014 změří přímo na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. své síly v řemeslných dovednostech 56 učňů z 19 českých a zahraničních škol. Tentokrát to bude ve stavebních profesích zedník, obkladač, instalatér, montér suchých staveb a truhlář. Novinkou letošního, v pořadí již čtvrtého ročníku je soutěžní obor truhlář a ruční zpracování dřeva jako tradičního materiálu. Soutěžící z Brna, Pardubic, Žiliny, Žamberka, České Třebové a Vysokého Mýta předvedou své získané dovednosti při výrobě květinových stolků, které budou následně darovány do vysokomýtského domova seniorů.

Soutěž Řemeslo/Skill je unikátní v celé České republice svou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních zadání. Soutěžní pracoviště se proměňují ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy musí řešit úkoly a vzniklé problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání některých oborů na sebe totiž navazují a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů a států spolu musí spolupracovat, což je velmi atraktivní podívaná pro návštěvníky. Nejprve první den - 24. září vyzdí soutěžní stavby zedníci a do nich následně nastoupí montéři suchých staveb, kteří se budou při práci střídat s instalatéry. Na dalších stavbách budou plnit soutěžní zadání obkladači a obkládat koupelnu.

Důležitou součástí „Stavařského vysokomýtského svátku“ bude i tradiční prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel a pozvání žáků základních škol Pardubického kraje na celý program. Odborná i laická veřejnost bude mít možnost získat v průběhu několika dnů informace důležité pro vlastní profesní činnost, výběr vhodného učebního oboru pro své děti nebo informace potřebné pro výstavbu nového domu, bytu nebo jeho rekonstrukci.

Srdečně zváni jsou totiž všichni občané a návštěvníci Vysokého Mýta nejen k návštěvě soutěže, ale mohou se také přijít poradit s odborníky ze stavebních profesí. Se zástupci firem zde mohou konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů a technologií při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití obkladů, dlažby a dalších designových prvků v koupelnách, při opravách balkónů apod.

Akci organizuje občanské sdružení Erudio CZ za finanční podpory Pardubického kraje ve spolupráci s městem Vysoké Mýto a místní VOŠ stavební a SŠ stavební. Záštitu nad projektem převzala náměstkyně hejtmana Jana Pernicová, zodpovědná za oblast školství, kultury a památkové péče, starosta města Vysoké Mýto Miloslav Soušek a generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Miloslav Mašek. Mezinárodní soutěž je připravována za podpory profesních partnerů z odvětví stavebnictví - Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Cechu suché výstavby, ve spolupráci s Profesním cechem obkladačů a za nezbytného materiálového i finančního přispění velké řady sponzorů.

Za organizátory Lenka Ulrychová a Hynek Míka
Erudio CZ, o.s.
| Přeposlat e-mailem | Komentářů: 0

Vložit hodnocení

Ohodnoťte kvalitu článku (čím více bodů, tím lepší hodnocení):

Komentáře

K tomuto článku neexistují žádné komentáře.

Vložit komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat komentáře.