Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Manažerské aktuality

Publikováno: 19. února 2014
Ohodnotit článek:
5.0

Projekt „Kavárna Evropa“

Představujeme Vám unikátní projekt podpořený ze strany Zastoupení Evropské komise v ČR cílený zejména na studenty gymnázií a současně prosím o sdílení těchto informacíProjekt je realizován v sedmi městech České republiky - Olomouci, Zlíně, Brně, Opavě, Ostravě, Pardubicích a Žďáru nad Sázavou.

Projekt „Kavárna Evropa“ sestává z několika aktivit, které jsou určeny jak studentům středních škol, tak široké veřejnosti, s cílem zvýšit jejich znalosti o právech občanů EU a podnítit jejich aktivní účast na demokratickém životě v EU. Studenti se v rámci projektu zúčastní poutavých přednášek za účasti významných osobností veřejného a politického života včetně odborníků z praxe (poslanci Evropského parlamentu, známí novináři a lidé s praktickými zkušenostmi). Poté budou mít za úkol připravit se v 3-5 členných týmech na Diskuzní debatu (ve stylu pořadu Otázky Václava Moravce), prezentovat a konfrontovat svá stanoviska s dalšími týmy. V rámci příprav na debatu jim budou nápomocni mentoři z Katedry politologie a evropských studií Univerzity Palackého. Debata bude probíhat v reálných podmínkách pod vedením moderátorky ČT Daniely Písařovicové. Nejlepší tým ze sedmi vybraných měst postoupí do závěrečné konference do Olomouce.

Zapojení široké veřejnosti proběhne prostřednictvím besed, které budou konány vždy v odpoledních hodinách ve stejných dnech, jako besedy na SŠ. Cílem těchto besed je zvýšit povědomí a podnítit diskusi o občanství EU a jeho dopadech na každodenní život občanů EU. Účastníci se dozvědí či prohloubí své znalosti o právech, která jim díky členství jejich země v EU náleží, aby je následně mohli aktivně a plně uplatňovat. Navíc budou moci diskutovat a sdílet své zkušenosti a vyjádřit svůj názor na výhody či nevýhody plynoucí z občanství EU, čímž se budou aktivně podílet na utváření demokratického prostoru EU. Účastníky besed budou zejména europoslanci či osoby, které mají dlouholetou zkušenost s životem v EU (v zahraničí).

Předem děkuji za Vaši pomoc. Komunikace s některými gymnázii již probíhá a v nejbližší době budou zveřejněny všechny termíny besed v jednotlivých městech.

 

PhDr. Radim Kašpar

Projektový manažer

___________________

email: kaspar@kavarna-evropa.cz

web: www.kavarna-evropa.cz

Tisk
Projekt „Kavárna Evropa“

Rubriky: Manažerské aktualityPočet zobrazení: 1237

Tagy:

Richard TichýRichard Tichý

Další příspěvky od Richard Tichý

Kontaktovat autora

Kontaktovat autora článku

x