Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Pro bažanty 1.-5. ročník

Publikováno: 6. dubna 2011
Autor: Lubomír Šára
Ohodnotit článek:
5.0

středa 6. dubna 2011

Členění území České republiky

Druhá část vlastivědného učiva pro čtvrťáky se týká historického a současného rozčlenění území České republiky. Seznamujeme se s přehledem krajů a krajských měst v rozsahu dvou až tří vyučovacích hodin.

Výstupy pro žáka:
  • rozlišuje hlavní orgány státní moci a některé jejich zástupce
  • čte jednoduchou mapu.

Současné krajské uspořádání České republiky poznáváme pomocí internetové prezentace. Spolu s ní vyhledáváme na mapě jednotlivé kraje, krajská města a spojujeme si je do významových dvojic. V závěru tohoto učiva můžeme objevovat konkrétní informace o svém kraji například pomocí webovou učebnice Regiony ČR. Informace a zajímavosti o kraji a krajském městě můžeme zjišťovat u počítače se spolužáky v týmech a zapisovat si je do sešitu.

Pro zopakování a utvrzení učiva v další hodině využijeme pracovní listy věnované krajskému uspořádání České republiky. Vyhledáváme na mapě jednotlivé kraje a krajská města, zapisujeme si jejich jména. Uvědomujeme si polohu své obce vzhledem k okolním obcím. Hodnotíme občanskou vybavenost místa svého bydliště.

Učivo propojíme s českým jazykem a informatikou - žákovské týmy sestavují dopis starostovi obce, zjistí elektronickou adresu a dopis odešlou.
Tisk
Členění území České republiky

Rubriky: Pro bažanty 1.-5. ročníkPočet zobrazení: 3205

Tagy:

Kontaktovat autora článku

x