Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Pro bažanty 1.-5. ročník

Publikováno: 5. září 2011
Autor: Lubomír Šára
Ohodnotit článek:
4.1

pondělí 5. září 2011

Doplňujeme ú, ů

S pravopisem slov s ú a ů začínáme ve druhém ročníku. Učivo příležitostně opakujeme a procvičujeme až do pátého ročníku. V souvislosti s učivem o stavbě slova si všimneme pravopisu ú na styku předpony a kořene.
Výstupy pro žáka:
Zdůvodní a správně napíše ve slovech ú/ů.

Nejprve jsme pro žáky připravili přehled pravopisného učiva. Přehled by měl mít žák k dispozici podle své potřeby. Může si vypracovat taháček, či učivo si zapisovat do sešitku, který má po ruce. Přehled můžeme také vypracovat na velkou čtvrtku a zveřejnit na "pravopisnou tabuli" ve třídě. Žáci sem poté mohou přidávat napsaná slova, ve kterých chybovali.

K doplnění učiva v učebnicích a pracovních sešitech můžeme využít pracovní listy. V nich žáci procvičují pravopis slov se samohláskami u - ú - ů. Pojmenovávají obrázky, doplňují písmena do slov, tvoří slova s u - ú - ů, doplňují křížovku: 1. část pracovních listů - 2. část pracovních listů.

K následnému procvičování máme připravené dvě tabulky. V první najdeme slovní spojení; druhá je testovací, obsahuje větné celky: první tabulka - druhá tabulka.
Tisk
Doplňujeme ú, ů

Rubriky: Pro bažanty 1.-5. ročníkPočet zobrazení: 7520

Tagy:

Kontaktovat autora článku

x