Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Pro bažanty 1.-5. ročník

Publikováno: 15. dubna 2011
Autor: Radek Hejný
Ohodnotit článek:
3.5

Šikovné programy na matematiku

Pokud máte rádi matematiku a zajímáte se o geometrii, tak určitě využijete dva šikovné programy na geometrii Geonext a Geogebra a program Graph na vykreslení grafů funkcí. Všechny programy jsou free.

Geonext je dynamický matematický software, který nabízí nové způsoby výuky matematiky. Geonext poskytuje nové možnosti vizualizace, která nemůže být realizována na papíře nebo tabuli tradičními konstrukčními metodami. Povzbuzuje matematické myšlení a může být použit ve škole nebo domácnosti, a to zdarma. Tento software může být poskytnut studentům bez problémů s kopírovacími právy.
Může být použit od základní školy až po výuku matematiky na středních školách a přípravu budoucích učitelů na univerzitách.

GeoGebra je dynamický matematický software spojující geometrii, algebru a matematickou analýzu. Byl vytvořen pro účely vyučování a učení se matematiky Markusem Hohenwarterem na Univerzitě Florida Atlantic.
GeoGebra je  interaktivní geometrický systém, se kterým je možno konstruovat: body, přímky, úsečky, vektory, kružnice, kuželosečky, ale třeba i grafy funkcí, které lze následně interaktivně měnit.

Programy si můžete stáhnout na těchto odkazech:

GeoGebra
Geonext
Graph
Tisk
Šikovné programy na matematiku

Rubriky: Pro mazáky 6.-9. ročníkPočet zobrazení: 8902

Tagy:

Kontaktovat autora článku

x