Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Pro bažanty 1.-5. ročník

Publikováno: 16. dubna 2011
Autor: Lubomír Šára
Ohodnotit článek:
5.0

sobota 16. dubna 2011

Státní symboly

Ve čtvrté části vlastivědného učiva ve 4. ročníku se seznámíme se státními symboly a jen velmi obecně se státními svátky. Státní svátky vyhledáváme v kalendáři a společně se pokoušíme zdůvodnit, proč si tyto dny připomínáme. Je třeba si uvědomit, že souvisejí s historií, takže si je znovu připomeneme v historickém učivu. Státním symbolům věnujeme dvě vyučovací hodiny.

Výstup:
  • rozpoznáváme symboly našeho státu a objasňujeme jejich význam.
Se všemi státními symboly České republiky, jejich významem a využitím se seznámíme v internetové prezentaci. Tu můžeme doplnit poslechem státní hymny. Učivo si zopakujeme a jednotlivé státní symboly si zapíšeme do sešitu, doplníme je obrázky.

Ke státním symbolům a hymně je připraven pracovní list. Před vytištěním si pracovní list nejprve zformátujte (větší písmo, úprava tabulky...). Postačí, když v listu zpracujeme první dvě stránky.

Shrnutí učiva o České republice jako demokratickém státě obsahuje první opakovací půllist, který využijeme jako stručné shrnutí.

Při vyučovacích hodinách se vzájemně podněcujeme k aktivitě, ke zjišťování informací o státních symbolech a státních svátcích. Pro samostatnou práci máme připraven dostatek názorných pomůcek a obrázků.
Tisk
Státní symboly

Rubriky: Pro bažanty 1.-5. ročníkPočet zobrazení: 3660

Tagy:

Kontaktovat autora článku

x