Přihlásit se      O portálu     Kontakty
Soutěže

13

KALIBR CUP 2012

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun přivítala ve své sportovní hale dne 9. 2. 2012 účastníky již 12. ročníku mezinárodní soutěže Kalibr Cup, který se konal pod záštitou odboru školství Pardubického kraje. Soutěžního klání se účastnilo 33 odborných škol a učilišť z celé České republiky a ze Slovenska s rekordním počtem 105 soutěžících. Jednotliví soutěžící byli finalisté školních kol soutěže odborných dovedností oboru kadeřník – kadeřnice a kosmetička. Družstva, ve složení soutěžící a modelka, se utkala v  kategoriích „účesová tvorba, make-up a nail-art“ na společné téma „Na vlnách luxusu“.  V těchto kategoriích byli vyhlášeni a odměněni cenami první tři soutěžící, ostatní účastníci dostali diplom a malý věcný dar za účast v soutěži.

 Prvních deset soutěžících v účesové tvorbě a v make-upu postoupilo do finále, které se koná v Praze pod záštitou Unie kosmetiček na výstavišti PVA EXPO Praha - Letňany  v sobotu  3. 3. 2012 u příležitosti veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA 2011, v soutěži o Juniorský pohár veletrhu.

 Všechny přítomné přivítal ředitel školy Jaroslav Novák, který uvedl krátkou historii soutěže, předal slovo Andrzeji Wiczkowskiemu, představiteli polského města Dzierzoniow, který vede jeho městskou radu. Kromě Dariusze Kucharskiego  a Ryszarda Szydłowskiego, vicestarostů města, se na soutěž přijel z Polska podívat také Aleksander Koszela, ředitel partnerské školy z Dzierzoniowa, ze Slovenska PhDr. Marta Sabolová, ředitelka partnerské Stredné odborné školy v Kežmaroku. Přítomni byli i zástupci za Pardubický kraj z odboru strategického rozvoje a  sekretariát Euroregionu Glacensis z Rychnova nad Kněžnou.

 Na hodnocení soutěžících se podíleli významní hodnotitelé - Mgr. Jan Špilar, Vlasta Libotovská, Denisa  Duxová – Pýchová, zástupci renomovaných kosmetických a kadeřnických firem Pohner, Ryor, Goldwell, Inglot a kadeřnicko-kosmetických salónů.  Z celé soutěže byl pořízen filmový záznam, který slouží k propagaci této akce v Pardubickém kraji a v ostatních zúčastněných školách. V doprovodném programu vystoupily místní zájmové kroužky a mluveným slovem provázela konferenciérka Vendy Vaníčková. Celý průběh soutěže bylo možné sledovat online  na  našich  www stránkách.

 Mezinárodní soutěž se mohla také konat díky podpoře mnoha sponzorů, kteří věnovali ceny pro výherce, proto jim patří velké poděkování: JCEE – Lanškroun, LONDA, HAIR SERVIS POHNER Chrudim,  GOLDWELL, FLOWERBED Lanškroun, CANNADERM, RYOR, INGLOT – Čermáková, ORIFLAME,  PAYOT,  PRIMAVERA  ANDORRANA, NAIL SERVICE, ARTDECO, FOR LIFE, AGROSTAV a.s., Klempířství MAN,  AUTO - MOTO Bartoň, Roltechnik, Kooperativa a.s., SAPO Litomyšl, Elektro Tauer, Svět tašek,      J. Cink – Fontána,  Isolit – Bravo Jablonné n. Orlicí, Lékárna Regena, Chovatelské potřeby – Domlátil, Magnetic, Lanškrounsko, Táňa Praisnerová – spodní prádlo, Sklenářství - Martin Šulák, Květinový krámek – Kamila Tejklová, Clára – Marcela Fišerová  Lanškroun, Stepa - Lanškroun, Drogerie Teta, Evona - Chrudim, Stasiowski – automaty na občerstvení, Jatka Lanškroun,  Seven Lanškroun, Petr Turek – drogerie ARTIK. 

 Děkujeme všem organizátorům a zaměstnancům SOŠ a SOU  Lanškroun za obětavý přístup a nezdolnou práci při přípravě a vlastní soutěži. Doufáme, že soutěž splnila očekávané výsledky jednotlivých škol, i když vyhrát může jen jedna. Přejeme si, aby se zajímavá účesová tvorba a make-up staly inspirací pro mnohé školy v dalším profesním rozvoji žáků. Pro příští školní rok 2013 je vyhlášeno téma „Dívka pláže“.

 

 

Výsledková listina:  Kadeřnice –vlasová tvorba

 

Zúčastnilo se 45 soutěžících z 33 škol

Pořadí

Soutěžící

Škola

1

Michaela Váňová

Střední škola gastronomie a služeb Přerov

2

Turoňová Pavla

SŠ, Havířov – Prostřední Suchá, přísp. organizace

3

Nela Matýsková

SŠ hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava

 

Cenu za originalitu ztvárnění pod záštitou starostky města Lanškrouna

Zdeněk Krupjak

SŠ potravinářská a služeb, Brno

 

 

 

Výsledková listina:  Kosmetičky – make-up

Zúčastnilo se 40 soutěžících z 30 škol

Pořadí

Soutěžící

Škola

1

Diana Strkačová

SŠ oděvní a služeb Vizovice

2

Nikol Mrnuštíková

Střední škola gastronomie služeb Přerov

3

Iva Kašparová

SŠ potravinářská a služeb Pardubice

 

Cenu za originalitu ztvárnění pod záštitou starostky města Lanškrouna

Anna Šulcová

SOŠ a SOU Lanškroun

 

 

Výsledková listina:  Kosmetičky – nail-Art

 

Zúčastnilo se 20 soutěžících z 15 škol

Pořadí

Soutěžící

Škola

1

Sofiya Berishvili

SOŠ a SOU Lanškroun

2

Romana Kiecková

SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek - Místek

3

Veronika Zlámaná

SŠ Pohoda s.r.o. Litoměřice

  Bc. Milan Lédl

| Přeposlat e-mailem | Komentářů: 0

Vložit hodnocení

Ohodnoťte kvalitu článku (čím více bodů, tím lepší hodnocení):

Komentáře

K tomuto článku neexistují žádné komentáře.

Vložit komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat komentáře.