Přihlásit se      O portálu     Kontakty

23
TECHNOhrátky info č. 3/2017 – Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč

Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. V rozhovoru s ředitelem školy Jindřichem Janko naleznete informace o nabízených oborech, o uplatnění absolventů na trhu práce, o modernizaci školy, ale i o výhodách spojení gymnázia a střední odborné školy. Na titulní straně zaujme příběh studenta septimy Jana Blahy o jeho vášni k biochemii. Zajímavý je také rozhovor se studentem maturitního ročníku oboru reprodukční grafik pro média Davidem Stráčkem.     

[Celý článek...]

23
Vizitka Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč v Denících Pardubického kraje – 22. 2. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních třetích TECHNOhrátek v Gymnáziu a SOŠ Přelouč ve středu 22. února 2017.  Hlavním článkem je představení školy v rozhovoru s ředitelem Jindřichem Janko s informacemi o nabízených oborech, o vysokém uplatnění absolventů školy nebo o moderním vybavení školy. Zajímavá je také zpověď studenta septimy na gymnáziu Jana Blahy o jeho lásce k biochemii a další informace.  

[Celý článek...]

22
TECHNOhrátky v Přelouči „navštívili“ Charlie Chaplin a Marilyn Monroe
Dokonce Charlie Chaplin, Marilyn Monroe, Kleopatra nebo víla Zvonilka se stali průvodci účastníků 49. zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje. Úžasné masky i styling studentů Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč byl důležitou součástí prezentace oborů reprodukční grafik a reprodukční grafik pro média. Společné fotografie s modely v podobě osobností stříbrného plátna, historie i pohádkové říše totiž vzápětí 122 žáků z devíti základních škol upravovalo v programu Photoshop.

[Celý článek...]

17
TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků
Montáž kola na osobní automobil, zhotovení etikety na kořenku nebo skládání krabičky – to jsou jen některé z aktivit, které čekají na účastníky TECHNOhrátek v Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč. Ve středu 22. února sem zavítají žáci z devíti základních škol, aby se seznámili s její nabídkou učebních i maturitních oborů.

[Celý článek...]

15
Vítězové z Třemošnice oslavovali (a také snědli) ovocné dorty
TECHNOhrátek, které zavítaly po čtyřech letech do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice, se zúčastnili žáci deseti základních škol. O tom, že akce s představením strojírenských a dřevozpracujících oborů je velice zaujala, svědčí i mnohé jejich reakce na školních webech. Samozřejmě nejvíc si ji pochvalují družstva, která vyhrála ovocné dorty.

[Celý článek...]

13
Polička je také letos v rekordním kurzu
TECHNOhrátky se teprve chystají na letošní třetí zastavení v Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč, ale současně už se jejich organizátoři věnují přípravě následující akce ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička. A stejně jako loni zaznamenali obrovský zájem základních škol z celého regionu.

[Celý článek...]

08
TECHNOhrátky info č. 2/2017 – Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice

Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti technickému Třemošnice přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh studenta 3. ročníku oboru operátor dřevařské a nábytkářské výroby Alexandra Hurského. Rozhovor s ředitelkou školy Janou Sýkorovou přináší informace nejen o nabízených oborech, o moderním vybavení školy, o uplatnitelnosti na trhu práce i o spolupráci se zaměstnavateli. 

[Celý článek...]

07
Návštěva „Potraviny“ doznívala na webu i v internetových portálech
Úvodnímu zastavení 5. ročníku TECHNOhrátek ve Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice se na svých webových stránkách věnují některé ze zúčastněných základních škol. Komentáře k akci přidala také další regionální média.

[Celý článek...]

07
Vizitka Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice v Denících Pardubického kraje – 7. 2. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních druhých TECHNOhrátek v SOŠ a SOU technickém Třemošnice v úterý 7. února 2017.  

[Celý článek...]

07
TECHNOhrátky v Třemošnici provedly školáky královstvím strojařů a truhlářů
Plné čtyři roky trvalo, než TECHNOhrátky Pardubického kraje znovu zamířily do Třemošnice. A shledání se základnou budoucích strojařů a truhlářů bylo opravdu stylové. Akci ve zdejší Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém si nenechalo ujít 140 žáků z deseti základních škol z celého regionu. Setkali se zde s dílnami vybavenými moderní technikou a především poznali atraktivní profese, v současnosti tolik žádané na pracovním trhu.

[Celý článek...]

01
TECHNOhrátky míří po čtyřech letech opět do Třemošnice
Po čtyřech letech opět míří TECHNOhrátky do Třemošnice. Zdejší Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické bylo součástí premiérového ročníku tohoto projektu, ale od té doby už je odbor školství Krajského úřadu Pardubického kraje nenominoval. Situace se změnila až letos, kdy se „Třemošnice“ opět ocitla v seznamu patnácti vybraných středních odborných škol, v nichž se TECHNOhrátky uskuteční. Vrátí se sem už v úterý 7. února.

[Celý článek...]

31
Truhlařinu mu vybraly TECHNOhrátky
S trochou nadsázky by se dalo říci, že TECHNOhrátky začínají sklízet plody své práce. Při návštěvách středních odborných škol se totiž lze stále častěji setkat s žáky, kteří si v nich některý z vyučovaných oborů vybrali právě na základě své účasti na akci – TECHNOhrátek!

[Celý článek...]

27
Regionální média informují o startu 5. ročníku TECHNOhrátek
Vydařenému startu 5. ročníku TECHNOhrátek ve středu 25. ledna ve Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice věnovala velkou pozornost také regionální média Pardubického kraje. O akci přinesla obsáhlé zpravodajství doprovázené ilustračními fotografiemi.

[Celý článek...]

27
Premiéra TECHNOhrátek na obrazovkách Východočeské televize
Premiérové TECHNOhrátky ve Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice navštívil také štáb Východočeské televize V1 a reportáž z akce odvysílal ve zpravodajském přehledu hned ve středu 25. ledna v 18 hodin. Redaktorka Kateřina Dufková a kameraman Lukáš Báchor nabídli jejím prostřednictvím zajímavý pohled do zákulisí projektu s podtextem „Kdo si hraje, nezlobí“, resp. „Škola hrou“.

[Celý článek...]

25
TECHNOhrátky info č. 1/2017 – Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice
Přečtěte si více o Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice. Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh studenta 4. ročníku oboru analýza potravin Michala Hrubeše. 

[Celý článek...]

25
Vizitka Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice v Denících Pardubického kraje – 25. 1. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních prvních TECHNOhrátek v SPŠ potravinářství a služeb Pardubice ve středu 25. ledna 2017.    

[Celý článek...]

25
TECHNOhrátky vstoupily do 5. ročníku ve voňavých dílnách a moderních laboratořích pardubické „Potraviny“
TECHNOhrátky Pardubického kraje vstoupily ve středu 25. ledna do svého 5. ročníku. A start to byl opravdu vydařený. Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice se totiž představila 129 žákům 8. a 9. tříd z osmi základních škol v plné kráse. Voňavé dílny pekařů a cukrářů se střídaly s moderními laboratořemi biologie a reologie nebo pracovišti prodavačů, kuchařů a číšníků. Pardubická „Potravina“ tak hned při svém debutu v projektu TECHNOhrátky potvrdila, že je unikátní školou pro výuku profesí z oblasti gastronomie i potravinářského průmyslu.

[Celý článek...]

24
Český rozhlas Pardubice vysílal živě o TECHNOhrátkách
Ráno 24. ledna patřilo v Českém rozhlase Pardubice TECHNOhrátkám. V pořadu Máme hosty vystoupili v živém vysílání organizátoři Helena Bártlová a Vladimír Zemánek, aby seznámili posluchače s historií i současností projektu, který vede žáky základních škol k volbě technických a odborných profesí.

[Celý článek...]

20
Pátý ročník TECHNOhrátek startuje 25. ledna – premiéra se uskuteční v pardubické „Potravině“
Start pátého ročníku TECHNOhrátek Pardubického kraje se nezadržitelně blíží! Už ve středu 25. ledna se uskuteční první letošní akce z patnáctidílného seriálu ve Střední průmyslové škole potravinářství a služeb v Pardubicích. A premiéra to bude hned dvojnásobná, neboť také tato střední škola zaznamená svůj debut v projektu na podporu technických a odborných oborů. K dosavadní bilanci 6 301 žáků 7. – 9. tříd přibude opět kolem sto třiceti dalších.

[Celý článek...]

18
TECHNOhrátky budou znít éterem
Organizátoři TECHNOhrátek obdrželi v minulých dnech velice milé pozvání. Redaktoři Českého rozhlasu Pardubice je totiž oslovili s nabídkou účasti v živém vysílání. Toto pozvání bylo samozřejmě přijato, a tak si posluchači v celém Pardubickém kraji budou moci vyslechnout aktuální informace o přípravě 5. ročníku projektu, zajímavé statistiky i novinky, které v tomto roce čekají žáky základních škol. Rozhovor s manažery projektu Vladimírem Zemánkem a Helenou Bártlovou se uskuteční symbolicky právě den před startem letošních TECHNOhrátek v úterý 24. ledna od 8:35 hodin v rámci pořadu Máme hosty, jehož moderátorem bude Jakub Malý.

[Celý článek...]

Strana 1 z 26První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední