Přihlásit se      O portálu     Kontakty
18
Videosoutěž ZDRAVOhrátek nabírá obrátky, ve Svitavách vybírají z dvou desítek příspěvků
S pořádnou chutí se do videosoutěže ZDRAVOhrátek zapojili studenti Střední zdravotnické školy Svitavy. Výsledkem jsou více než dvě desítky originálních nahrávek, ve kterých žáci originálním způsobem představují svou školu.

[Celý článek...]

15
ZDRAVOhrátky ve Svitavách přivedly žáky do místní nemocnice i na stanoviště záchranky
Jak srovnat kosti v lidském těle? Jak komunikovat se záchranáři? Jak poskytnout první pomoc dítěti? Jaké vnitřní orgány a svaly má člověk? Nejen na tyto otázky odpovídali ve středu 15. listopadu účastníci ZDRAVOhrátek ve Střední zdravotnické škole Svitavy. Na šesti speciálních pracovištích však plnili také další úkoly – a tři stanoviště je dokonce zavedla přímo do areálu Svitavské nemocnice. Výsledkem tak byla další vydařená akce nového projektu Pardubického kraje na podporu středních zdravotnických škol v regionu.

[Celý článek...]

15
ZDRAVOhrátky info č. 2/2017 – Střední zdravotnická škola Svitavy
Druhou akci premiérového ročníku projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje hostila ve středu 15. listopadu Střední zdravotnická škola Svitavy. Speciální noviny ZDRAVOhrátky info nyní přinášejí více informací o této instituci a lidech, kteří se podílejí na jejím chodu – ať už se jedná o vedení, absolventy či studenty.

[Celý článek...]

12
Ve Svitavách vrcholí přípravy na první návštěvu ZDRAVOhrátek
S TECHNOhrátkami už mají střední odborné školy v Litomyšli, Poličce, Moravské Třebové a Svitavách bohaté zkušenosti, ZDRAVOhrátky však zamíří do regionu poprvé v historii. Premiéru nového projektu Pardubického kraje na podporu zdravotnického vzdělávání zažije ve středu 15. listopadu Střední škola zdravotnická Svitavy. A soudě podle intenzivních příprav se na svůj debut chystá s maximálním nasazením.

[Celý článek...]

10
Radní Pardubického kraje: „ZDRAVOhrátky? Chceme ukázat, jak důležité a atraktivní je zdravotnictví!“
Na premiérové akci projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje ve středu 25. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim nechyběli ani radní Pardubického kraje, Bohumil Bernášek (zodpovědný za školství) a Ladislav Valtr (zodpovědný za zdravotnictví). Pečlivě sledovali průběh celého dne a poté ochotně zodpověděli na několik otázek.

[Celý článek...]

09
Hosté ZDRAVOhrátek přejí projektu úspěch a mnoho zájemců o studium zdravotnických oborů
Druhá akce ZDRAVOhrátek Pardubického kraje klepe na dveře a už ta první ukázala, že bude mladší sourozenec TECHNOhrátek rovněž velmi populární. Co přejí projektu zaměřenému na podporu zdravotnického vzdělávání hosté premiérové akce v Chrudimi?

[Celý článek...]

02
Základním školám se na ZDRAVOhrátkách v Chrudimi nejvíc líbila simulovaná dopravní nehoda
První akce nového projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje se uskutečnila ve středu 25. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim. Připravené aktivity na šesti stanovištích zúčastněné žáky základních škol nadchly, jak ukazují reakce na školních webech.

[Celý článek...]

30
O ZDRAVOhrátkách perem, kamerou i mikrofonem aneb Média oceňují chrudimskou premiéru
Startu nového projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje a také průběhu premiérové akce ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim 25. října se intenzivně věnovala také média. Dvě desítky článků se objevily v tištěných nebo internetových titulech a reportáž z akce pořídila také Východočeská televize.

[Celý článek...]

27
ZDRAVOhrátky také na televizních obrazovkách
Premiérovou akci ZDRAVOhrátek ve Střední škole zdravotnické a sociální v Chrudimi navštívil také štáb Východočeské televize, která pravidelně informuje o dění v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Z její návštěvy vznikla hezká dvouminutová reportáž pod názvem...

[Celý článek...]

27
Chrudimský a Pardubický deník: ZDRAVOhrátky vložily žákům do rukou obvazy
Ve čtvrtek 26. října publikovaly Chrudimský a Pardubický deník reportáž redaktora Lukáše Vaníčka z úvodní akce projektu ZDRAVOhrátky ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim. Tento článek nabízíme v celém znění: Kraj se snaží zvýšit zájem žáků o zdravotnick...

[Celý článek...]

27
Anketa ZDRAVOhrátek: Jak se žákům základních škol líbilo na první akci v Chrudimi?
Organizátory ZDRAVOhrátek zajímalo, jak se ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim líbilo žákům základních škol, jaký je jejich vztah ke zdravotnictví a zda právě v tomto oboru vidí svou budoucnost. Na otázky odpověděla pětice deváťáků.

[Celý článek...]

26
Dobrovolný hasič Michal Dalecký vedl spolužáky při první pomoci zraněným při autonehodě
Když zahnuli žáci základních škol za roh od budovy Střední školy zdravotnické a sociální v Chrudimi, naskytl se jim v parku pohled, který nečekali - na zemi ležící bezvládný motorkář a kus od něj auto, které do něj očividně před chvílí narazilo. Premiérové ZDRAVOhrátky si pro žáky devátých tříd základních škol se zájmem o zdravotnictví připravily zatěžkávací zkoušku v podobě simulované autonehody. Skvěle si vedli například žáci ZŠ Komenského ze Skutče, kde se v krizové situaci ujal přirozeně vůdčí role patnáctiletý deváťák Michal Dalecký.

[Celý článek...]

25
Vydařená premiéra ZDRAVOhrátek v Chrudimi přiblížila školákům práci profesionálních zdravotníků
„Člověk by si neměl zahrávat se zdravím, ale hrát si ve prospěch zdraví je naopak velice prospěšná věc,“ prohlásil Petr Řezníček, starosta města Chrudimi, na úvod ZDRAVOhrátek. A premiéra nového projektu Pardubického kraje ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim se symbolicky nesla právě v tomto duchu. Simulovaná dopravní nehoda, první pomoc, transfúze krve, práce s handicapovanými či negativní působení drog – to byla jen část aktivit, které motivovaly žáky základních škol k výběru zdravotnických a sociálně zaměřených oborů.

[Celý článek...]

25
ZDRAVOhrátky info č. 1/2017 – Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim
První akce projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje na podporu středoškolského zdravotnického vzdělávání se uskutečnila ve středu 25. října na Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim.

[Celý článek...]

22
Premiéra ZDRAVOhrátek v Chrudimi nabídne transfúzní stanici, první pomoc po nehodě i chůvu v akci
Ve středu 25. října odstartují ZDRAVOhrátky – nový projekt Pardubického kraje na podporu zvýšení zájmu žáků základních škol o studium zdravotnických oborů. Premiéra se uskuteční ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim a její přípravu provází mimořádný zájem žáků. Ty čeká v průběhu akce zábavné a soutěžní seznámení nejen s náplní oboru zdravotnický asistent/praktická sestra či sociální péče, ale také s učebnami, laboratořemi a dalším zázemím této střední školy.

[Celý článek...]

14
Média informují o blížícím se startu ZDRAVOhrátek
Blížícímu se startu nového projektu ZDRAVOhrátky na podporu středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji věnují velkou pozornost nejen regionální, ale také celostátní média. Všímají si souvislostí s podobným projektem TECHNOhrátky, zaměřeným na podporu technických a odborných oborů, a oceňují, že bude mít stejně zábavný a soutěžní charakter.

[Celý článek...]

11
Chrudimská premiéra ZDRAVOhrátek se blíží
Premiérová akce projektu ZDRAVOhrátky na podporu středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji se rychle blíží. Uskuteční se ve středu 25. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim a organizátoři jsou už v plných přípravách.

[Celý článek...]

10
Deník: ZDRAVOhrátky lákají žáky na střední zdravotnické školy
Ke studiu technických oborů již pátým rokem žáky pobízejí TECHNOhrátky. ZDRAVOhrátky mají za úkol téměř to samé. Pokusí se navýšit počet studentů na středních zdravotnických školách po celém Pardubickém kraji. Od října do prosince je budou moci žáci osmých a devátých tříd navštívit hned ve čtyřech městech.

[Celý článek...]

05
V Pardubickém kraji startují ZDRAVOhrátky – nový projekt na podporu středních zdravotnických škol
Po vzoru úspěšných TECHNOhrátek, které už pátým rokem motivují žáky základních škol k volbě studia technických a odborných oborů, se Pardubický kraj rozhodl podpořit podobnou aktivitou také své střední zdravotnické školy. Projekt nazvaný ZDRAVOhrátky letos postupně navštíví v období října až prosince zdravotnické školy v Chrudimi, Pardubicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí. Na akcích žáky 8. a 9. tříd opět osloví zábavnou a soutěžní formou.

[Celý článek...]

03
Originalita se cení. ZDRAVOhrátky budou rozdávat ceny za žákovské videoreportáže
Kdo jiný zvládne představit svoji školu lépe, než její žáci, kteří dennodenně zasedají v jejích lavicích? Přesně to si uvědomují organizátoři projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje. Pro žáky čtyř středních zdravotnických škol, které se v letošním roce do prvního ročníku zapojí, je připravena dlouhodobá soutěž o atraktivní ceny s názvem „Představ svou školu.“ Při plnění úkolu přitom budou soutěžící muset využít moderní technologie, které jsou mezi mladou generací tolik populární.

[Celý článek...]

26
Nový projekt dostal jméno ZDRAVOhrátky
V pondělí 25. září se v Sále Rady Pardubického kraje sešli zástupci Pardubického kraje, krajského odboru školství, ředitelé středních zdravotnických škol v regionu a organizátoři nového projektu na podporu zdravotnického vzdělávání. Ten proběhne na území kraje v období října až prosince letošního roku.

[Celý článek...]

23
Zpráva ČTK: Pardubický kraj chce zvýšit zájem o střední zdravotnické školy
Česká tisková kancelář vydala 13. září zprávu o nově připravovaném projektu na podporu zdravotnického vzdělávání v Pardubickém kraji, kterou publikujeme v plném znění:

[Celý článek...]