Přihlásit se      O portálu     Kontakty
17
ZDRAVOhrátky v Chrudimi hledaly šifru mistra Leonarda a nabídly i polní vojenskou nemocnici ve stylu M.A.S.H.
Nad premiérou ZDRAVOhrátek Pardubického kraje ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim převzal záštitu sám Leonardo da Vinci. Renesanční malíř, sochař, vynálezce, stavitel a také vynikající anatom se stal ve středu 17. října symbolickým průvodcem i rádcem účastníků úvodní akce druhého ročníku projektu, který žáky základních škol z regionu motivuje k volbě zdravotnických a sociálně zaměřených oborů. Zábavné a soutěžní seznamování s nimi se totiž neslo ve znamení hry nazvané Šifra mistra Leonarda.

[Celý článek...]

17
ZDRAVOhrátky info č. 1/2018 – Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim
První letošní vydání speciálního bulletinu ZDRAVOhrátky info zavede čtenáře do rodinného prostředí Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim. V hlavním článku dostala prostor ředitelka školy Zdeňka Hrochová, která zdůrazňuje kvalitu teoretické a odborné výuky, ale také to, že je jí vedený pedagogický sbor plný empatických osobností, kteří dokážou žákům podat pomocnou ruku.

[Celý článek...]

11
Po roce se opět vracejí na scénu ZDRAVOhrátky – letošní premiéru budou mít v Chrudimi
Po roce se opět vracejí na scénu ZDRAVOhrátky – projekt Pardubického kraje na podporu zvýšení zájmu žáků základních škol o studium zdravotnických a sociálních oborů. Premiéra druhého ročníku se uskuteční ve středu 17. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim a v průběhu letošního podzimu budou další akce následovat také ve zbývajících zdravotnických školách v Pardubicích, Ústí nad Orlicí a Svitavách.

[Celý článek...]

30
Příští ZDRAVOhrátky v Chrudimi už budou v novém
Akce ZDRAVOhrátek, která se uskuteční ve středu 17. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim, bude poslední, která zastihne školu před rekonstrukcí. Vrátí-li se totiž projekt Pardubického kraje na stejné místo i napřesrok, čeká jeho organizátory pořádná změna.

[Celý článek...]

27
Na úvodní akci ZDRAVOhrátek v Chrudimi se hlásí nové školy
Pomalu, ale jistě se blíží začátek úvodní akce druhého ročníku projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje. Stejně jako před rokem i letos uvítá první zájemce o studium zdravotnických oborů Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim – stane se tak ve středu 17. října.

[Celý článek...]

24
V Chrudimi čeká při ZDRAVOhrátkách setkání se záchranáři i tajemná hra
Stejně jako před rokem, i letos na podzim zamíří první akce ZDRAVOhrátek do Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim. Stane se tak ve středu 17. října. Loňská premiéra se sice nadmíru vydařila, ale chrudimské „zdrávce“ to přesto nedalo a dlouho přemýšlela, jak akci ještě vylepšit. Účastníci premiérových ZDRAVOhrátek se tak letos mohou těšit na celou řadu novinek.

[Celý článek...]

13
Střední zdravotnické školy budou opět soutěžit se ZDRAVOhrátkami o hodnotné ceny
Po roce se vrací ve svém druhém ročníku projekt ZDRAVOhrátky Pardubického kraje a spolu s ním i soutěž pro žáky zúčastněných středních zdravotnických škol. Zatímco v uplynulém ročníku se budoucí zdravotníci snažili především pobavit, letos na ně čeká docela jiný úkol.

[Celý článek...]

04
Po roční přestávce znovu zavítají mezi žáky ZDRAVOhrátky
Po roční přestávce se letos na podzim uskuteční druhý ročník ZDRAVOhrátek Pardubického kraje. Jak už napovídá samotný název, mladší varianta oblíbeného projektu TECHNOhrátky se zaměří na střední zdravotnické školy v regionu a popularizaci oborů se zdravotnickou a sociální specializací. Stejně jako loni se premiérová akce uskuteční ve středu 17. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim.

[Celý článek...]

19
ZDRAVOhrátky se opět vracejí na scénu
Také v roce 2018 budou provázet žáky základních škol i studenty středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji ZDRAVOhrátky. Oblíbený projekt na podporu studia zdravotnických a sociálních oborů se vrátí na podzim – odstartuje v polovině října a potrvá až do poloviny prosince letošního roku.

[Celý článek...]

20
ZDRAVOhrátky jsou dobrý recept, jak pozvat žáky do středních zdravotnických škol
ZDRAVOhrátky Pardubického kraje mají za sebou premiérový ročník – či spíše podzim. Od konce letošního října do poloviny prosince navštívilo při zastaveních ve čtyřech středních zdravotnických školách v regionu (Chrudim, Pardubice, Svitavy, Ústí nad Orlicí) 275 vybraných žáků a žákyň základních škol. Ti se zde formou zábavných aktivit a soutěží seznámili s kompletní nabídkou vyučovaných oborů z oblasti zdravotnictví, ošetřovatelství, masérství a sociálních služeb.

[Celý článek...]

14
Závěrečné ZDRAVOhrátky v Pardubicích nalákaly do akce i hosty
Premiérový ročník projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje dospěl ve středu 13. prosince ve Střední zdravotnické škole Pardubice do svého finále. Činnosti, které si organizátoři pro návštěvníky z řad zájemců o studium zdravotnického či sociálního oboru připravili, tentokrát strhly do akce i hosty z řad reprezentantů kraje.

[Celý článek...]

13
Při tečce za letošními ZDRAVOhrátkami excelovali také studenti a kuchařky pardubické „zdrávky“
Premiérový ročník projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje vyvrcholil ve středu 13. prosince posledním, čtvrtým zastavením ve Střední zdravotnické škole Pardubice. Tečka za podzimní seznamkou se zdravotnickými obory byla slušivá a zábavná. Třiašedesát žáků ze sedmi základních škol pardubického okresu si při ní vyzkoušelo základy první pomoci či správné péči o zuby a seznámilo se s prevencí AIDS, infekčních chorob, pomocí handicapovaným spoluobčanům i zásadami zdravé životosprávy.

[Celý článek...]

13
ZDRAVOhrátky info č. 4/2017 – Střední zdravotnická škola Pardubice
Na závěrečnou akci premiérového ročníku projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje zamířili ve středu 13. prosince žáci základních škol do Střední zdravotnické školy Pardubice.

[Celý článek...]

10
Poslední letošní lekce ZDRAVOhrátek čeká na žáky ve Střední zdravotnické škole Pardubice
Znalost první pomoci, prevence zubního kazu, ale také infekčních onemocnění či AIDS. Tyto i další lekce čekají účastníky z řad žáků základních škol při posledním letošním zastavení projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje. To se uskuteční ve středu 13. prosince, kdy v něm bude mít svou premiéru Střední zdravotnická škola Pardubice.

[Celý článek...]

10
Orlickoústecké ZDRAVOhrátky (nejen) očima žákyně ZŠ Horní Čermná Nikoly Macháčkové
Dějištěm třetího z letošních čtyř zastavení premiérového ročníku projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje se ve středu 29. listopadu stala Vyšší odborná škola a Střední škola zdravotnická a sociální Ústí nad Orlicí. Návštěvníky tentokrát čekala pozměněná verze klasického programu akce, kdy žáci nezískávali body, ale indicie, jako v případě známé soutěže Pevnost Boyard.

[Celý článek...]

08
ZDRAVOhrátky ve Svitavách: Milá slova z Brněnce i Opatova
ZDRAVOhrátky, které se uskutečnily ve středu 15. listopadu ve Střední zdravotnické škole ve Svitavách, zůstaly v paměti tehdejších návštěvníků jako vydařená akce. Dokazují to příspěvky na webových stránkách základních škol. Žáci tehdy nenavštívili pouze budovu střední školy, ale podívali se i do přilehlé nemocnice a na stanici záchranné služby.

[Celý článek...]

07
ZDRAVOhrátky v regionální televizi OIK
Mezi účastníky ZDRAVOhrátek ve Vyšší odborné škole a střední škole zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí zavítal ve středu 29. listopadu také štáb regionální televize OIK. Výsledkem jeho návštěvy byla reportáž nazvaná Žáci poznávali zdravotnické obory jak teoreticky, tak prakticky.

[Celý článek...]

07
Slavnostní vyhlášení ZDRAVOhrátek ve znamení radosti všech oceněných
Odpoledne 6. prosince patřilo na zámku Pardubice slavnostnímu vyhlašování úspěšných projektů TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky Pardubického kraje. Příjemné odpoledne vyvrcholilo předáváním ocenění vítězům dlouhodobé videosoutěže pro studenty středních zdravotnických škol na téma „Představ svou školu.“

[Celý článek...]

04
ZDRAVOhrátky čeká velkolepé vyhlášení na zámku Pardubice
Zatímco starší bratříček projektu na podporu zdravotnického vzdělánání v Pardubickém kraji, kterým jsou TECHNOhrátky, už pro letošek protnul pomyslnou cílovou pásku, ZDRAVOhrátky stále mají ještě jednu akci před sebou. Ve středu 13. prosince budou seznamovat žáky základních škol s prostředím a obory Střední zdravotnické školy Pardubice.

[Celý článek...]

01
ZDRAVOhrátky znají prvního vítěze, hlasování na Facebooku vyhrála parta ze Svitav
Napínavý vývoj a přetahovaná o prvenství do posledních vteřin. Tak vypadalo hlasování na Facebooku o nejlepší studentské video, které mělo za úkol představit jednu ze středních zdravotnických škol v kraji.

[Celý článek...]

29
ZDRAVOhrátky proměnily orlickoústeckou zdravotnickou školu v pevnost Boyard
Třetí díl ZDRAVOhrátek Pardubického kraje, který zavítal ve středu 29. listopadu do Vyšší odborné školy a střední školy zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí, měl nečekaný a poněkud tajemný úvod. V průběhu slavnostního zahájení vstoupila mezi osmdesát vybraných žáků ze třinácti základních škol v historickém kostýmu a s neodmyslitelnou hořící lampou Florence Nightingalová. Legendární anglickou ošetřovatelku a zakladatelku oboru zdravotní sestra ztvárnila věrně učitelka Vlasta Beranová. Tento start také předznamenal hravý, zábavný a soutěžní charakter orlickoústeckých ZDRAVOhrátek.

[Celý článek...]

29
ZDRAVOhrátky info č. 3/2017 – Vyšší odborná škola a Střední škola zdravotnická a sociální Ústí nad Orlicí
Na třetí akci premiérového ročníku projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje zamířili ve středu 29. listopadu žáci základních škol do Vyšší odborné školy a Střední školy zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí. Při této příležitosti vyšlo třetí číslo speciálních novin ZDRAVOhrátky info, které přinášejí více informací o této škole, jejích vyučujících, studentech, ale také třeba absolventech.

[Celý článek...]

27
Rekordní zájem školáků o účast na premiéře ZDRAVOhrátek v orlickoústecké „zdrávce“
Bude mít orlickoústecký region v blízké budoucnosti dostatek zdravotních sester a dalšího zdravotnického personálu? Tuto otázku do jisté míry zodpoví ve středu 29. listopadu nový projekt ZDRAVOhrátky Pardubického kraje. Vybraní žáci základních škol z celého okresu zavítají do Vyšší odborné školy a střední školy zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí. V rámci této premiéry je zde čeká den plný zábavného seznamování se zdravotnickými obory a také vědomostních soutěží.

[Celý článek...]

27
Videosoutěž ZDRAVOhrátek v plném proudu, pro nejlepší snímky hlasují fanoušci na Facebooku
Úderem sedmé hodiny večer v neděli 26. listopadu vypukla na facebookovém profilu ZDRAVOhrátek soutěž o nejlepší video na téma „Představ svou školu.“ Až do poledne v pátek 1. prosince tak mohou návštěvníci stránky hlasovat pro snímek, který je nejvíce zaujal.

[Celý článek...]

24
Nejcennější pochvala: Žáci ze Skutče popsali, jak se jim líbily ZDRAVOhrátky
Každá pochvala potěší. Pokud je ale jejím autorem někdo, koho se dění bezprostředně týká, je tím cennější. Organizátory TECHNOhrátek nesmírně potěšilo, když obdrželi nadšené reakce žáků Základní školy Komenského ze Skutče na premiérové ZDRAVOhrátky ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim.

[Celý článek...]

21
Svitavské ZDRAVOhrátky centrem pozornosti médií
Také druhá akce ZDRAVOhrátek Pardubického kraje ve Střední škole zdravotnické Svitavy ve středu 15. listopadu vyvolala pozornost regionálních i celostátních médií. Ta v minulých dnech přinesla o projektu a jeho zaměření podrobné informace, které doprovodila také bohatým obrazovým zpravodajstvím.

[Celý článek...]

18
Videosoutěž ZDRAVOhrátek nabírá obrátky, ve Svitavách vybírají z dvou desítek příspěvků
S pořádnou chutí se do videosoutěže ZDRAVOhrátek zapojili studenti Střední zdravotnické školy Svitavy. Výsledkem jsou více než dvě desítky originálních nahrávek, ve kterých žáci originálním způsobem představují svou školu.

[Celý článek...]

15
ZDRAVOhrátky ve Svitavách přivedly žáky do místní nemocnice i na stanoviště záchranky
Jak srovnat kosti v lidském těle? Jak komunikovat se záchranáři? Jak poskytnout první pomoc dítěti? Jaké vnitřní orgány a svaly má člověk? Nejen na tyto otázky odpovídali ve středu 15. listopadu účastníci ZDRAVOhrátek ve Střední zdravotnické škole Svitavy. Na šesti speciálních pracovištích však plnili také další úkoly – a tři stanoviště je dokonce zavedla přímo do areálu Svitavské nemocnice. Výsledkem tak byla další vydařená akce nového projektu Pardubického kraje na podporu středních zdravotnických škol v regionu.

[Celý článek...]

15
ZDRAVOhrátky info č. 2/2017 – Střední zdravotnická škola Svitavy
Druhou akci premiérového ročníku projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje hostila ve středu 15. listopadu Střední zdravotnická škola Svitavy. Speciální noviny ZDRAVOhrátky info nyní přinášejí více informací o této instituci a lidech, kteří se podílejí na jejím chodu – ať už se jedná o vedení, absolventy či studenty.

[Celý článek...]

12
Ve Svitavách vrcholí přípravy na první návštěvu ZDRAVOhrátek
S TECHNOhrátkami už mají střední odborné školy v Litomyšli, Poličce, Moravské Třebové a Svitavách bohaté zkušenosti, ZDRAVOhrátky však zamíří do regionu poprvé v historii. Premiéru nového projektu Pardubického kraje na podporu zdravotnického vzdělávání zažije ve středu 15. listopadu Střední škola zdravotnická Svitavy. A soudě podle intenzivních příprav se na svůj debut chystá s maximálním nasazením.

[Celý článek...]

10
Radní Pardubického kraje: „ZDRAVOhrátky? Chceme ukázat, jak důležité a atraktivní je zdravotnictví!“
Na premiérové akci projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje ve středu 25. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim nechyběli ani radní Pardubického kraje, Bohumil Bernášek (zodpovědný za školství) a Ladislav Valtr (zodpovědný za zdravotnictví). Pečlivě sledovali průběh celého dne a poté ochotně zodpověděli na několik otázek.

[Celý článek...]

09
Hosté ZDRAVOhrátek přejí projektu úspěch a mnoho zájemců o studium zdravotnických oborů
Druhá akce ZDRAVOhrátek Pardubického kraje klepe na dveře a už ta první ukázala, že bude mladší sourozenec TECHNOhrátek rovněž velmi populární. Co přejí projektu zaměřenému na podporu zdravotnického vzdělávání hosté premiérové akce v Chrudimi?

[Celý článek...]

02
Základním školám se na ZDRAVOhrátkách v Chrudimi nejvíc líbila simulovaná dopravní nehoda
První akce nového projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje se uskutečnila ve středu 25. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim. Připravené aktivity na šesti stanovištích zúčastněné žáky základních škol nadchly, jak ukazují reakce na školních webech.

[Celý článek...]

30
O ZDRAVOhrátkách perem, kamerou i mikrofonem aneb Média oceňují chrudimskou premiéru
Startu nového projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje a také průběhu premiérové akce ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim 25. října se intenzivně věnovala také média. Dvě desítky článků se objevily v tištěných nebo internetových titulech a reportáž z akce pořídila také Východočeská televize.

[Celý článek...]

27
ZDRAVOhrátky také na televizních obrazovkách
Premiérovou akci ZDRAVOhrátek ve Střední škole zdravotnické a sociální v Chrudimi navštívil také štáb Východočeské televize, která pravidelně informuje o dění v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Z její návštěvy vznikla hezká dvouminutová reportáž pod názvem...

[Celý článek...]

27
Chrudimský a Pardubický deník: ZDRAVOhrátky vložily žákům do rukou obvazy
Ve čtvrtek 26. října publikovaly Chrudimský a Pardubický deník reportáž redaktora Lukáše Vaníčka z úvodní akce projektu ZDRAVOhrátky ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim. Tento článek nabízíme v celém znění: Kraj se snaží zvýšit zájem žáků o zdravotnick...

[Celý článek...]

27
Anketa ZDRAVOhrátek: Jak se žákům základních škol líbilo na první akci v Chrudimi?
Organizátory ZDRAVOhrátek zajímalo, jak se ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim líbilo žákům základních škol, jaký je jejich vztah ke zdravotnictví a zda právě v tomto oboru vidí svou budoucnost. Na otázky odpověděla pětice deváťáků.

[Celý článek...]

26
Dobrovolný hasič Michal Dalecký vedl spolužáky při první pomoci zraněným při autonehodě
Když zahnuli žáci základních škol za roh od budovy Střední školy zdravotnické a sociální v Chrudimi, naskytl se jim v parku pohled, který nečekali - na zemi ležící bezvládný motorkář a kus od něj auto, které do něj očividně před chvílí narazilo. Premiérové ZDRAVOhrátky si pro žáky devátých tříd základních škol se zájmem o zdravotnictví připravily zatěžkávací zkoušku v podobě simulované autonehody. Skvěle si vedli například žáci ZŠ Komenského ze Skutče, kde se v krizové situaci ujal přirozeně vůdčí role patnáctiletý deváťák Michal Dalecký.

[Celý článek...]

25
Vydařená premiéra ZDRAVOhrátek v Chrudimi přiblížila školákům práci profesionálních zdravotníků
„Člověk by si neměl zahrávat se zdravím, ale hrát si ve prospěch zdraví je naopak velice prospěšná věc,“ prohlásil Petr Řezníček, starosta města Chrudimi, na úvod ZDRAVOhrátek. A premiéra nového projektu Pardubického kraje ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim se symbolicky nesla právě v tomto duchu. Simulovaná dopravní nehoda, první pomoc, transfúze krve, práce s handicapovanými či negativní působení drog – to byla jen část aktivit, které motivovaly žáky základních škol k výběru zdravotnických a sociálně zaměřených oborů.

[Celý článek...]

25
ZDRAVOhrátky info č. 1/2017 – Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim
První akce projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje na podporu středoškolského zdravotnického vzdělávání se uskutečnila ve středu 25. října na Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim.

[Celý článek...]

22
Premiéra ZDRAVOhrátek v Chrudimi nabídne transfúzní stanici, první pomoc po nehodě i chůvu v akci
Ve středu 25. října odstartují ZDRAVOhrátky – nový projekt Pardubického kraje na podporu zvýšení zájmu žáků základních škol o studium zdravotnických oborů. Premiéra se uskuteční ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim a její přípravu provází mimořádný zájem žáků. Ty čeká v průběhu akce zábavné a soutěžní seznámení nejen s náplní oboru zdravotnický asistent/praktická sestra či sociální péče, ale také s učebnami, laboratořemi a dalším zázemím této střední školy.

[Celý článek...]

14
Média informují o blížícím se startu ZDRAVOhrátek
Blížícímu se startu nového projektu ZDRAVOhrátky na podporu středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji věnují velkou pozornost nejen regionální, ale také celostátní média. Všímají si souvislostí s podobným projektem TECHNOhrátky, zaměřeným na podporu technických a odborných oborů, a oceňují, že bude mít stejně zábavný a soutěžní charakter.

[Celý článek...]

11
Chrudimská premiéra ZDRAVOhrátek se blíží
Premiérová akce projektu ZDRAVOhrátky na podporu středních zdravotnických škol v Pardubickém kraji se rychle blíží. Uskuteční se ve středu 25. října ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim a organizátoři jsou už v plných přípravách.

[Celý článek...]

10
Deník: ZDRAVOhrátky lákají žáky na střední zdravotnické školy
Ke studiu technických oborů již pátým rokem žáky pobízejí TECHNOhrátky. ZDRAVOhrátky mají za úkol téměř to samé. Pokusí se navýšit počet studentů na středních zdravotnických školách po celém Pardubickém kraji. Od října do prosince je budou moci žáci osmých a devátých tříd navštívit hned ve čtyřech městech.

[Celý článek...]

05
V Pardubickém kraji startují ZDRAVOhrátky – nový projekt na podporu středních zdravotnických škol
Po vzoru úspěšných TECHNOhrátek, které už pátým rokem motivují žáky základních škol k volbě studia technických a odborných oborů, se Pardubický kraj rozhodl podpořit podobnou aktivitou také své střední zdravotnické školy. Projekt nazvaný ZDRAVOhrátky letos postupně navštíví v období října až prosince zdravotnické školy v Chrudimi, Pardubicích, Svitavách a Ústí nad Orlicí. Na akcích žáky 8. a 9. tříd opět osloví zábavnou a soutěžní formou.

[Celý článek...]

03
Originalita se cení. ZDRAVOhrátky budou rozdávat ceny za žákovské videoreportáže
Kdo jiný zvládne představit svoji školu lépe, než její žáci, kteří dennodenně zasedají v jejích lavicích? Přesně to si uvědomují organizátoři projektu ZDRAVOhrátky Pardubického kraje. Pro žáky čtyř středních zdravotnických škol, které se v letošním roce do prvního ročníku zapojí, je připravena dlouhodobá soutěž o atraktivní ceny s názvem „Představ svou školu.“ Při plnění úkolu přitom budou soutěžící muset využít moderní technologie, které jsou mezi mladou generací tolik populární.

[Celý článek...]

26
Nový projekt dostal jméno ZDRAVOhrátky
V pondělí 25. září se v Sále Rady Pardubického kraje sešli zástupci Pardubického kraje, krajského odboru školství, ředitelé středních zdravotnických škol v regionu a organizátoři nového projektu na podporu zdravotnického vzdělávání. Ten proběhne na území kraje v období října až prosince letošního roku.

[Celý článek...]

23
Zpráva ČTK: Pardubický kraj chce zvýšit zájem o střední zdravotnické školy
Česká tisková kancelář vydala 13. září zprávu o nově připravovaném projektu na podporu zdravotnického vzdělávání v Pardubickém kraji, kterou publikujeme v plném znění:

[Celý článek...]