Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Aktivity středních škol

14
Dne 7. března 2014 zavítala na obchodní akademii vzácná návštěva – paní Sherry Keneson-Hall, kulturní atašé ambasády USA v Praze. A jaký byl důvod její návštěvy? Paní diplomatka se zajímala především o dobrovolné charitativní aktivity našich studentů, kterým se intenzivně věnují už od roku 2006, kdy společně se studenty z partnerské školy Churchill Community College z anglického Wallsend (Newcastle) poprvé zorganizovali sportovní festival pro mentálně a fyzicky hendikepované klienty Denního stacionáře Jitřenka v Chrudimi a Domova sociálních služeb ve Slatiňanech. Za svoji práci byli studenti naší školy dvakrát nominováni na cenu VIA BONA, kterou uděluje Nadace VIA společně s Nadací THE KELLNER FAMILY FOUNDATION pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických.

Během návštěvy si paní atašé prohlédla školu a strávila příjemné chvíle ve společnosti studentů OA a klientů Jitřenky, kteří společně vyráběli velikonoční dekorace ve výtvarné dílně, již studenti školy zorganizovali. Svoji návštěvu pak zakončila podrobnou přednáškou o charitativní a dobrovolnické práci jako nedílné součásti života občanské společnosti v USA. Studenti se zajímali i o možnosti pracovních a studijních pobytů v USA, které ambasáda nabízí.

Paní Sherry Keneson-Hall velmi ocenila práci studentů Obchodní akademie a vyjádřila přesvědčení, že by právě naše škola mohla být v budoucnosti oslovena jako partner pro projekty, které ambasáda USA připravuje.
| Přeposlat e-mailem | Komentářů: 0

Vložit hodnocení

Ohodnoťte kvalitu článku (čím více bodů, tím lepší hodnocení):

Komentáře

K tomuto článku neexistují žádné komentáře.

Vložit komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat komentáře.