Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Aktivity středních škol

12

Na Střední průmyslové škole v Chrudimi se sešli zástupci této školy, radní pro školství Bohumil Bernášek, starosta Chrudimi Petr Řezníček a pedagogové Základní školy Školní náměstí Chrudim a Základní školy Chrast, aby se blíže seznámili s platformou BBC micro:bit, která může na školách pomoci zvýšit atraktivitu technického vzdělávání.

 

S projektem micro:bit jsem měl možnost se seznámit už na několika základních i středních školách v našem kraji a viděl jsem, že se to dětem velice líbí. Naplňuje se zde to, po čem v současné době voláme – zvýšit zájem žáků o techniku, elektroniku, automatizaci, mechatroniku a podobné obory. Zábavné základy programování a návazná realizace konkrétních projektů jsou nesporně jednou z  cest, kterou je možné se na základních školách vydat,“ řekl radní pro školství.

 

BBC micro:bit je kapesní programovatelný počítač se sensorem pohybu, zabudovaným kompasem a bluetooth, který umožňuje dětem nahlédnout do světa programování. „Micro:bit používá procesor, který se dá jednoduše a pro děti srozumitelně programovat, nabízí však i složitější programování,“ uvedl Tomáš Zedníček z Nadačního fondu micro:la, který prostřednictvím micro:bitu podporuje technologické vzdělávání v České republice. „Cílem platformy je upoutat pozornost dětí a těm talentovaným umožnit proniknout hlouběji do tajů programování,“ dodal Tomáš Zedníček.

 

Zařízení micro:bit jsme si již pořídili a nyní jsme se dohodli, že uděláme společné školení pro pedagogy z naší i obou základních škol, abychom se naučili platformu využívat. Poté naše škola s využitím těchto zařízení uspořádá pro děti ze základních škol zájmové kroužky,“ sdělil ředitel SPŠ Chrudim František Mihulka s tím, že do instruktáže dětí ze ZŠ se zapojí i studenti střední školy.

| Přeposlat e-mailem | Komentářů: 0

Vložit hodnocení

Ohodnoťte kvalitu článku (čím více bodů, tím lepší hodnocení):

Komentáře

K tomuto článku neexistují žádné komentáře.

Vložit komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat komentáře.