Přihlásit se      O portálu     Kontakty

19
Rekordní zájem základních škol o premiérovou podzimní akci TECHNOhrátek v SPŠ stavební Pardubice
Letní prázdniny ještě nekončí a žáci a učitelé si užívají posledních dní volna, ale organizátoři TECHNOhrátek již pracují na přípravě podzimního programu. Krátce po startu nového školního roku se ve středu 14. září se ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice se sídlem v Rybitví uskuteční deváté zastavení letošního ročníku. A zájem o tuto akci je mezi základními školami opět rekordní!

[Celý článek...]

18
TECHNOhrátky žákům základních škol doposud představily 62 oborů
Čtvrtý ročník projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje je ve své polovině a již stihl žákům základních škol během osmi zastavení představit 34 technických oborů a řemesel. Současně se na seznamu objevilo i pět oborů, které měly v letošním roce premiéru. V celkové historii projektu na podporu technického vzdělávání již bylo odprezentováno 62 unikátních oborů.

[Celý článek...]

11
Kdo získal nejvíce ovocných dortů na akcích TECHNOhrátek? Nejpilnějšími sběrateli jsou žáci ze Základní školy Chrast
Stalo se už tradicí, že v průběhu každé akce TECHNOhrátek soupeří zúčastněné základní školy o prvenství ve dvou disciplínách. V dopolední části je čekají manuální aktivity na jednotlivých pracovištích, odpoledne absolvují tematický vědomostní kvíz z oborů a činností, s nimiž se v průběhu dne seznámili. Motivaci mají o to větší, neboť vítězná třída vždy dostává velký ovocný dort.

[Celý článek...]

09
TECHNOhrátky a statistika návštěvnosti středních škol – hranice 400 žáků padla čtyřikrát
Prázdninová přestávka je příležitostí podívat se na dosavadní historii TECHNOhrátek pohledem zajímavé statistiky. V průběhu uplynulých tří a půl let zavítal projekt do dvaadvaceti vybraných středních odborných škol ze všech okresů Pardubického kraje. Uskutečnilo se v nich čtyřicet speciálních akcí, dalších šest čeká školáky letos na podzim.

[Celý článek...]

07
Prázdninové facebookové profily „technohrátkovských“ středních škol si vybírají oddechový čas
Léto je v plném proudu, a tak samozřejmě nelze čekat zázraky. A webové stránky i facebookové profily středních odborných škol zařazených do letošního ročníku TECHNOhrátek si opravdu užívají prázdninového volna. Převážná většina z nich tam uveřejnila poslední informace těsně před koncem uplynulého školního roku.

[Celý článek...]

31
Žáci z „technohrátkovských“ škol byli úspěšnými reprezentanty Pardubického kraje
Prázdniny jsou v plném proudu, ale určitě nezaškodí malá reminiscence na závěr minulého školního roku. Ten se opět nesl ve znamení nejrůznějších soutěží odborných dovedností, ať už v rámci regionu, České republiky nebo i v zahraničí. Stalo se při tom tradicí, že žáci středních odborných škol Pardubického kraje, které jsou nebo v nedávné minulosti byly zapojeny do pojektu TECHNOhrátky, v nich dosahují výborných výsledků. Přinášíme přehled alespoň některých jejich úspěchů.

[Celý článek...]

27
Obrazová připomínka letošních TECHNOhrátek v Denících Pardubického kraje
TECHNOhrátky si společně s ostatními školáky momentálně užívají zasloužených prázdnin. Příjemnou reminiscenci na osm jarních zastavení projektu ve vybraných středních odborných školách však přinesly Deníky Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický a Svitavský). Ve středu 27. července totiž publikovaly celostránkový materiál, který ryze obrazovým způsobem zachycuje atmosféru na jednotlivých akcích.

[Celý článek...]

21
Které profese jsou na trhu nejžádanější a které (prý) čeká nezadržitelný konec?
Manažeři většiny firem v České republice se potýkají se stále většími problémy, aby sehnali kvalifikovaného automechanika, obráběče, seřizovače, instalatéra, zedníka či jiného kvalitního řemeslníka. Právě proto se už také projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje snaží čtvrtým rokem o podporu technického a odborného vzdělávání. A že navzdory nejrůznějším prognózám a vizím bude poptávka po těchto odbornících stále vysoká, ukazuje také většina průzkumů a anket.

[Celý článek...]

18
Dar TECHNOhrátek potřebným – měsíc doučování, dvacet kuřat a týden v předškolním klubu
Už před loňskými Vánoci poskytli organizátoři TECHNOhrátek Pardubického kraje prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni dárek v podobě živé kozy rodině postižené zemětřesením v Nepálu, sešitů a tužek africkým školákům a finančního příspěvku na první knihu některému z českých dětí. A na začátku letošních prázdnin přispěli částkou 1 025 korun dalším potřebným v rámci projektu Skutečný dárek.

[Celý článek...]

14
Zájem základních škol stále roste – pokoří letos TECHNOhrátky hranici stovky?
Čtvrtý ročník TECHNOhrátek Pardubického kraje je nyní ve své polovině. V dosavadní, tři a půl roku trvající historii se do tohoto projektu zapojilo 5 403 žáků ze 6. až 9. tříd z 92 základních škol. Nejpočetněji zastoupeným okresem je Svitavsko s účastí 27 základních škol. Z Orlickoústecka se některé z akcí zúčastnilo 23 škol, z Pardubicka 20 a z Chrudimska 19. Celkový počet ještě doplňují tři základní školy ze Šumperska, což je spádová oblast Olomouckého kraje pro Králicko.

[Celý článek...]

11
Fotosoutěž Technika kolem nás pro žáky 6. – 9. tříd: o prvenství zatím soutěží zástupci šesti škol
V souvislosti se začátkem 4. ročníku TECHNOhrátek Pardubického kraje v tomto roce odstartovala také dlouhodobá fotografická soutěž určená žákům 6. – 9. tříd základních škol pod názvem Technika kolem nás. Jejím tématem je zachytit nejrůznější aktivity spojené s technickými obory, řemesly a manuální činnosti vůbec. Čas zaslat své fotografie mohou školáci až do konce letošního listopadu. 

[Celý článek...]

07
Archiv TECHNOhrátek: tři a půl roku v datech, faktech a číslech
Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje pomáhá středním odborným školám i žákům základních škol při volbě jejich budoucího povolání už tři a půl roku. Zajímavou faktografii nabízí statistika mapující celé předcházející období. Vybrali jsme některé údaje, které názorně ilustrují dopad a šíři celého projektu.

[Celý článek...]

03
Kronika TECHNOhrátek prvního pololetí 2016
Přinášíme přehled hlavních událostí a aktivit, které provázely projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje v prvním pololetí letošního roku.

[Celý článek...]

29
TECHNOhrátky přejí všem krásné prázdniny!
V tomto ohledu se historie nemýlí a pravidelně se opakuje – co začne 1. září loňského roku, skončí 30. června toho letošního. Školní rok. Žáci, pedagogové, kuchařky, školníci, poradci, inspektoři i školští úředníci si už konečně mohou odškrtnout v kalendáři další položku. A hurá na zasloužené prázdniny a dovolené!

[Celý článek...]

28
Regionální média informují o diskusním setkání odborníků k zemědělskému vzdělávání
Reprezentativnímu diskusnímu setkání, které se uskutečnilo 21. června ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole Chrudim a zaměřilo se na aktuální problematiku zemědělského vzdělávání v Pardubickém kraji, věnují pozornost také regionální média. Kromě toho, že informují o konání této akce, zaměřila se také na výstupy z bohaté a inspirativní diskuse.

[Celý článek...]

22
Kulatý stůl TECHNOhrátek: Zemědělské školství v Pardubickém kraji chce bojovat o prestiž i žáky
Proč dnes nejsou zemědělské obory pro děti příliš přitažlivé, jak zvýšit prestiž těchto profesí a současně podpořit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji? Právě to byla hlavní témata reprezentativního diskusního setkání, které uspořádali organizátoři projektu TECHNOhrátky a nad nímž převzala záštitu náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová. Odpovědi hledali zástupci nejvýznamnějších zemědělských profesních organizací, regionálních podniků i ředitelé středních zemědělských a základních škol. Kulatý stůl se konal v úterý 21. června ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Chrudimi pod patronací Deníků Pardubického kraje.

[Celý článek...]

16
Starosta Petr Řezníček: „Otázkou zůstává, jak nadšení dětí po akci TECHNOhrátek ohodnotí jejich rodiče!“
Mgr. Petr Řezníček je nejen starostou Chrudimi, ale také předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Pardubického kraje. Jako častý host na akcích TECHNOhrátek i bývalý pedagog zná dobře obsah i poslání tohoto projektu, což prokázal také v následujícím rozhovoru.

[Celý článek...]

14
TECHNOhrátky chystají seminář k zemědělskému školství v Pardubickém kraji
V červnu už sice TECHNOhrátky nemají v plánu žádnou návštěvu střední odborné školy, přesto jejich program ještě nekončí. V úterý 21. června uspořádají organizátoři ve spolupráci se Střední školou zemědělskou a Vyšší odbornou školou Chrudim reprezentativní seminář k problematice zemědělského vzdělávání v Pardubickém kraji.

[Celý článek...]

13
Právě vyšlo letošní čtvrté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek
V pondělí 13. června vyšlo letošní čtvrté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace o tomto projektu. Distribuováno bylo tradičně v elektronické podobě. Najdete zde zpravodajství z poslední předprázdninové akce v SOU opravárenském Králíky. Zajímavý je rozhovor se starostou Chrudimi Petrem Řezníčkem, dále pak informace o připravovaném semináři k zemědělskému školství, nechybí ani pololetní statistika čtvrtého ročníku projektu a jiné zajímavosti. 

[Celý článek...]

08
Darovaná koza skončila v Nepálu
Na sklonku loňského roku se TECHNOhrátky zapojily do projektu humanitární, rozvojové a vzdělávací organizace Člověk v tísni pod názvem Skutečný dárek. Kromě psacích potřeb a knihy věnovali organizátoři finanční částku také na zakoupení kozy, jejíž produkce představuje v zemích „třetího světa“ základní živobytí.

[Celý článek...]

Strana 1 z 22První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední