Přihlásit se      O portálu     Kontakty

01
Čtvrtý ročník TECHNOhrátek slavnostně vyvrcholí 8. prosince na zámku v Pardubicích
TECHNOhrátky se chystají na velkolepé vyvrcholení letošního 4. ročníku. Na zámku v Pardubicích se ve čtvrtek 8. prosince uskuteční slavnostní vyhodnocení projektu a vyhlášení výsledků dlouhodobých soutěží, do nichž se zapojili žáci základních i čtrnácti vybraných středních odborných škol. Při této akci budou současně oceněni organizátoři dalších aktivit Pardubického kraje na podporu tradic, lidové kultury a řemesel – Dožínky a Velikonoce na zámku.

[Celý článek...]

30
Martin Kiss: Kraj počítá s TECHNOhrátkami také v příštích letech

Překročení hranice 6 000 žáků ještě před koncem čtvrtého ročníku svědčí o velkém zájmu základních škol o účast na akcích TECHNOhrátek. Také vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss (na snímku s 6000. jubilantem Davidem Mitášem ze ZŠ Pomezí) hodnotí dosavadní průběh projektu pozitivně a považuje ho za úspěšný recept, jak pomoci technickému a odbornému vzdělávání.

[Celý článek...]

28
Ohlasy na TECHNOhrátky v Žamberku – dort si neodvezli, poznatky ano
Poslední letošní TECHNOhrátky ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku ve středu 23. listopadu byly příjemnou tečkou za čtvrtým ročníkem tohoto projektu. Zaujaly, pobavily a také inspirovaly většinu ze 139 žáků 8. a 9. tříd ze sedmi základních škol, kteří se tohoto zastavení zúčastnili. Alespoň to vyplývá z reakcí účastníků na webových stránkách nebo facebookových profilech jejich škol.

[Celý článek...]

27
Deset finalistů usiluje o vítězství ve fotosoutěži žáků základních škol Technika kolem nás – hlasujte na Facebooku!
TECHNOhrátky završily ve středu 23. listopadu svůj letošní, čtrnáctidílný seriál akcí. Nyní čekají žáky základních i středních odborných škol zapojených do projektu souboje ve vyhlášených dlouhodobých soutěžích. Jako první budou o vítězství i hodnotné ceny soupeřit v rámci fotografické soutěže Technika kolem nás žáci základních škol. Termín pro zaslání snímků vypršel v pátek 25. listopadu.

[Celý článek...]

24
Poděkování za organizaci TECHNOhrátek v Žamberku
TECHNOhrátky ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk byly posledními v letošním roce. A je třeba říci, že závěrečné zastavení bylo velice vydařené, o čemž svědčily nejen reakce samotných žáků, ale také účastníků z řad hostů. Organizátory projektu obzvláště potěšily dvě reakce, které na jejich adresu dorazily elektronickou poštou bezprostředně po odeslání tiskové zprávy s informacemi o průběhu akce.

[Celý článek...]

23
TECHNOhrátky info č. 14/2016 – Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk
Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh studentky 3. ročníku oboru kuchař-číšník Veroniky Krejsové. Rozhovor s ředitelkou školy Zuzanou Pecháčkovou přináší informace nejen o nabízených oborech včetně zájmu o nový obor obráběč kovů, o široké spolupráci se zaměstnavateli, stipendiích i uplatnitelnosti na trhu práce. 

[Celý článek...]

23
Vizitka Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk v Denících Pardubického kraje – 23. 11. 2016
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních čtrnáctých TECHNOhrátek v SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk ve středu 23. listopadu 2016.   

[Celý článek...]

23
Poslední letošní TECHNOhrátky aneb Zámek v Žamberku ovládla řemesla
Zámek v Žamberku ovládla ve středu 23. listopadu řemesla. V učebnách a dílnách se 139 dětí ze sedmi základních škol měnilo v kuchaře, číšníky, cukráře, obráběče kovů, instalatéry, truhláře a zedníky. Poslední letošní zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje se uskutečnilo ve zdejší Střední škole obchodu, řemesel a služeb, která sídlí právě v tomto bývalém šlechtickém sídle. Poprvé ve čtyřleté historii projektu na podporu technických a odborných oborů se ho zúčastnili také zástupci sousedního Královéhradeckého kraje – žáci ZŠ Doudleby nad Orlicí.

[Celý článek...]

20
Tečkou za letošními TECHNOhrátkami bude pracovní návštěva zámeckých komnat v Žamberku
Čtvrtý ročník TECHNOhrátek napíše stylovou tečku za svým letošním programem ve středu 23. listopadu na zámku v Žamberku. Čtrnáctidílná seznamka žáků základních škol Pardubického kraje s technickými a odbornými obory vyvrcholí ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb, která své učebny a většinu dílen rozprostřela právě ve zdejších secesních zámeckých komnatách.

[Celý článek...]

17
Žáci na svitavských TECHNOhrátách oceňují zajímavé aktivity i seznámení s moderní technikou
Také letošní předposlední zastavení TECHNOhrátek ve Středním odborném učilišti Svitavy ve středu 9. listopadu se žákům zúčastněných základních škol líbila. Svědčí o tom i jejich reakce na webových stránkách. Oceňují především zajímavé aktivity na jednotlivých pracovištích a seznámení s moderní technikou.

[Celý článek...]

15
Právě vyšlo letošní šesté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek

V úterý 15. listopadu vyšlo letošní šesté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace o tomto projektu. Najdete zde zpravodajství ze tří akcí v ISŠ Moravská Třebová, PSŠ Letohrad a SOU Svitavy, kde organizátoři projektu přivítali 6000. účastníka, jímž se stal David Mitáš ze Základní školy Pomezí. Poutavý je také rozhovor s vedoucím odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martinem Kissem a další zajímavosti. 

[Celý článek...]

10
Jubilant se bojí maturity z matematiky
Šestitisícím jubilantem, jenž se zúčastnil některé z dosavadních pětačtyřiceti zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje, se stal David Mitáš (na snímku s vedoucím odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martinem Kissem). Žák 8. třídy ze ZŠ Pomezí dostal drobné dárky od organizátorů projektu a od ředitele SOU Svitavy Leoše Říhy exkluzivní strojírenské nářadí.

[Celý článek...]

10
TECHNOhrátky info č. 13/2016 – Střední odborné učiliště Svitavy

Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střednímu odbornému učilišti Svitavy přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh studentky 4. ročníku oboru mechanik plastikářských strojů Ludmily Kudové. Rozhovor s ředitelem školy Leošem Říhou přináší informace nejen o nabízených oborech, spolupráci se zaměstnavateli, uplatnitelnosti na trhu práce a zázemí školy. Zajímavý je také rozhovor se studentem 4. ročníku Tomášem Dobrovolným o svých dalších plánech.   

[Celý článek...]

10
Vizitka Středního odborného učiliště Svitavy v Denících Pardubického kraje – 9. 11. 2016
Přinášíme celostránkovou vizitku Středního odborného učiliště Svitavy, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních třináctých TECHNOhrátek v SOU Svitavy ve středu 9. listopadu 2016. Hlavním článkem je představení školy v rozhovoru s ředitelem Leošem Říhou s informacemi o nabízených oborech včetně unikátního oboru mechanik plastikářských strojů, o moderním vybavení školy i široké spolupráci se zaměstnavateli.

[Celý článek...]

09
TECHNOhrátky slavily v SOU Svitavy významné jubileum – přivítaly šestitisícího žáka
Ve Středním odborném učilišti Svitavy slavily TECHNOhrátky Pardubického kraje další významné jubileum. Pořadatelé zde přivítali šestitisícího žáka základní školy, který se do tohoto projektu na podporu technického a odborného vzdělávání zapojil. Tímto jubilantem se stal David Mitáš, žák 8. třídy ze Základní školy Pomezí. Společně s ním si v pořadí pětačtyřicáté zastavení TECHNOhrátek nenechalo ujít 123 školáků z osmi základních škol ze Svitavska a Orlickoústecka.

[Celý článek...]

05
TECHNOhrátky očekávají další velké jubileum – šestitisícího žáka přivítají v SOU Svitavy
Zastavení ve Středním odborném učilišti Svitavy vstoupí do historie TECHNOhrátek. Ve středu 9. listopadu právě zde totiž organizátoři přivítají jubilejního, šestitisícího žáka základní školy, který se do tohoto projektu zapojil. Po dosavadních čtyřiačtyřiceti akcích, jež se konaly v průběhu čtyř let, se počet zúčastněných školáků 7. – 9. tříd vyšplhal na počet 5 998.

[Celý článek...]

01
Hlas ze základních škol: TECHNOhrátky v Letohradu se nám líbily!
TECHNOhrátky v Průmyslové střední škole Letohrad, které se uskutečnily 19. října, se žákům z deseti zúčastněných základních škol líbily. Potvrzují to ostatně jejich reakce na školních webových stránkách nebo facebookových profilech. Reakci žákyně 8. třídy Základní školy Červená Voda Jindřišky Jetmarové jsme už před časem nabídli, ale jak reagují jiné školy?

[Celý článek...]

27
Školačka z Červené Vody skvěle popsala TECHNOhrátky v Letohradu – a přidala i anketu se spolužáky
Jindřiška Jetmarová, žákyně 8. třídy Základní školy v Červené Vodě se v budoucnu nejspíš stane – novinářkou! Na webové stránky své školy totiž umístila svou krásnou a obsáhlou reportáž z účasti své školy na TECHNOhrátkách v Průmyslové střední škole Letohrad 19. října.

[Celý článek...]

26
TECHNOhrátky chtějí vlastní trofej
TECHNOhrátky chtějí vlastní trofej. Jejich organizátoři požádali o spolupráci studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Pardubicích a první návrh, jak by měl symbol oblíbeného projektu vypadat, už obdrželi.

[Celý článek...]

22
Vydařené a přínosné – tak hodnotí základní školy TECHNOhrátky v Moravské Třebové
Jedenáctých letošních TECHNOhrátek, které se uskutečnily ve středu 12. října v Integrované střední škole Moravská Třebová, se zúčastnili žáci z deseti základních škol ze Svitavska a Orlickoústecka. A soudě podle ohlasů na jejich webových stránkách se tato akce ve znamení oborů z oblasti gastronomie, stavebnictví a služeb žákům líbila.

[Celý článek...]

Strana 1 z 24První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední