Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Další vzdělávání a školní výlety

Publikováno: 1. ledna 2013
Ohodnotit článek:
Nehodnoceno

DV MONITOR - monitoring dalšího vzdělávání

DV MONITOR je informačně - poradenský portál sloužící k monitoringu dalšího vzdělávání na základě statistických dat, jeden z produktů tvořící se Koncepce dalšího vzdělávání (Koncept).

Nový portál může pomoci při tvorbě strategie v oblasti rozvoje lidských zdrojů, celoživotního vzdělávání a zaměstnanosti na další období, Zajímavé informace tu však mohou najít také kariérní poradci či vzdělávací instituce. Sekce obsahující tzv. karty profesí nemusí být užitečná pouze pro ředitele
a pedagogy našich středních škol, jež jsou autorizovanými osobami v systému Národní soustavy kvalifikací, ale i pro výchovné a kariérní poradce
v základních školách.

V rámci projektu Koncept byly shromážděny údaje z výzkumů i z některých dalších databází, které dosud nebyly statisticky zpracovány. Data byla přetvořena do souboru 29 klíčových a 43 doplňkových ukazatelů, které popisují různé aspekty dalšího vzdělávání od prostředí, v kterém je realizováno, přes finanční, lidské a institucionální zdroje a celkovou nabídku kurzů až k výsledné účasti na různých formách dalšího vzdělávání. Cílem nového portálu je prezentovat systém indikátorů dalšího vzdělávání v uživatelsky přístupné formě.

Portál www.dvmonitor.cz vznikl jako součást projektu Koncept, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Tisk
DV MONITOR - monitoring dalšího vzdělávání

Rubriky: Další vzdělávání a školní výletyPočet zobrazení: 4296

Tagy:

Richard TichýRichard Tichý

Další příspěvky od Richard Tichý

Kontaktovat autora

Kontaktovat autora článku

x