Přihlásit se      O portálu     Kontakty

Podrobnosti o události

Název akce: OFFCITY AiR happening
Počáteční datum/čas: čtvrtek 1. srpna 2019 16:00
Konečné datum/čas: čtvrtek 1. srpna 2019 22:00
Opakující se: Jednorázová událost
Důležitost: Normalní priorita
Kategorie:
Kultura
Místo: Pardubice
Popis:

V rámci dvoutýdenní tvůrčí residence zkoumalo 5 hostujících umělců a architektů téma prázdna a pardubického městského prostoru. Happening, vernisáž a večírek v jednom.

16:00, 16:30, 17:00 Simon Whetham: OFFstreet Listening
Svůj čas si rezervujte na e-mailu: sarka@offcity.cz

18:00 @ GAMPA – Galerie města Pardubic

Virág Bogyó (ℍ𝕌): ℙ𝕝𝕒𝕪𝕘𝕣𝕠𝕦𝕟𝕕𝕤

Virág představí svůj projekt, v němž se zaměřuje na téma dětí a města. Na začátku své rezidence Virág uspořádala workshop pro děti a jejich rodiče a začala se věnovat bývalým objektům – hravým sochám a průlezkám v Polabinách.

Laure Catugiere (𝔽ℝ/𝔻𝔼): 𝔸𝕣𝕔𝕙𝕚𝕥𝕖𝕔𝕥𝕦𝕣𝕖 𝕚𝕤 𝔽𝕣𝕠𝕫𝕖𝕟 𝕄𝕦𝕤𝕚𝕔 𝕀𝕀 𝔼𝕩𝕖𝕣𝕔𝕚𝕤𝕚𝕟𝕘 𝕄𝕠𝕕𝕖𝕣𝕟𝕚𝕥𝕪

Ve své práci Laure zkoumá funkcionalisté prvky v modernistické architektuře. Ve videu „Architecture is Frozen Music II“ uvidíme snímky různých pardubických budov, které se zdají být opuštěné. V druhém krátkém filmu nazvaném „Exercising Modernity“ se pak odehrává autorčina performance kolem malé bílé kostky.

Simon Whetham / 𝕫𝕧𝕦𝕜𝕠𝕧𝕒́ 𝕡𝕖𝕣𝕗𝕠𝕣𝕞𝕒𝕟𝕔𝕖

Zvuková performance reagující na právě probíhající instalaci v prostorách galerie, aktivující kvalitu architektury v křehké a pohlcují atmosféře.

20:00 @ Automatické mlýny

Marek Sivák: 𝔼𝕩𝕡𝕖𝕣𝕚𝕞𝕖𝕟𝕥𝕒𝕝 𝕒𝕣𝕔𝕙𝕚𝕥𝕖𝕔𝕥𝕦𝕣𝕖

Marek představí svůj dlouhodobý projekt, v němž se zabývá hledáním míst se skrytým potenciálem a pomocí jednoduchých prvků se snaží iniciovat nové děje a formy užívání veřejného prostoru.

Tomáš Moravec: 𝕊𝕠𝕟𝕕𝕪
Série prostorových sond do současné situace několika městských lokalit. S rostoucím odstupem na vertikální ose mizí aktuálně vnímaný detail za cenu širšího pochopení horizontálního celku.

 

Vytvořil Miluše Málková dne středa 31. července 2019