Přihlásit se      O portálu     Kontakty

29
Rekordní automobilové TECHNOhrátky v Ústí nad Orlicí ovládly motokáry, řízené modely a pneubowling
TECHNOhrátky Pardubického kraje, které zavítaly do Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí, měly tentokrát rekordní nádech. Za zvukem burácejících motorů, příchutí spáleného benzínu, bleskurychlými modely závodních aut či nejmodernější diagnostickou a opravárenskou technikou se tentokrát vydalo 180 žáků z deseti základních škol z celého regionu. O deset školáků se tak zvýšila dosavadní nejvyšší účast ze SOŠ a SOU Polička z letošního jara.

[Celý článek...]

29
Vizitka Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí v Denících Pardubického kraje – 29. 9. 2016
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních desátých TECHNOhrátek v SŠA Ústí nad Orlicí ve středu 29. září 2016.  

[Celý článek...]

23
TECHNOhrátky chystají v Ústí nad Orlicí útok na účastnický rekord
To, co nevyšlo při první poprázdninové akci ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice v polovině září, může se podařit hned při té následující ve Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí. TECHNOhrátky zde totiž budou ve čtvrtek 29. září útočit na rekord v počtu zúčastněných žáků na jedné akci. Je jisté, že se jí tentokrát zúčastní děti z deseti základních škol regionu a jejich předběžně nahlášený počet přesahuje 180 školáků.

[Celý článek...]

20
Nejvíc ovocných dortů na TECHNOhrátkách vyhráli žáci ZŠ Prodloužená z Pardubic-Polabin
Vítězné školy získávají na akcích TECHNOhrátek v manuálních soutěžích a ve vědomostním kvizu velké ovocné dorty. Už tradičně o ně svádějí školáci dramatické a bouřlivé souboje a často se na ně dokonce předem teoreticky i prakticky připravují. V dosavadním průběhu byli jejich nejpilnějšími sběrateli žáci Základní školy Chrast.

[Celý článek...]

17
Podzimní rozjezd TECHNOhrátek pohledem médií
Letošní podzimní start 4. ročníku TECHNOhrátek se opět těšil velké pozornosti regionálních médií. Ta se věnovala nejen úvodní akci ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice 14. září, ale také některým statistickým údajům za tři a půl roku existence tohoto projektu.

[Celý článek...]

15
TECHNOhrátky info č. 9/2016 – Střední průmyslová škola stavební Pardubice

Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední průmyslové škole stavební Pardubice přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh Marie Horákové o úspěších na soutěžích, o jejích zálibách a snech. Rozhovor s ředitelkou školy Renatou Petružálkovou přináší informace nejen o nabízených oborech, široké spolupráci se zaměstnavateli a velkého uplatnění absolventů na trhu práce, ale i o aktivitách školy. Zajímavý je také rozhovor s Martinem Hlouškem, který po vyučení tesařem nastoupil ještě na maturitní obor pozemní stavitelství.

[Celý článek...]

14
Podzimní premiéra TECHNOhrátek s vůní kovářské výhně a čerstvě broušeného dřeva
Byly to vydařené a pestré TECHNOhrátky. V horkém vzduchu se mísila vůně spáleného uhlí v kovářské výhni, čerstvě broušeného dřeva, lepidla a voskových barev. Po čtyřměsíční přestávce se do středních odborných škol Pardubického kraje vrátil projekt na podporu technických a odborných oborů – letošní podzimní část  4. ročníku odstartovala ve středu 14. září ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice se sídlem v Rybitví. 

[Celý článek...]

14
Vizitka Střední průmyslové školy stavební Pardubice v Denících Pardubického kraje – 14. 9. 2016
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední průmyslové školy stavební Pardubice, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních devátých TECHNOhrátek v SPŠ stavební Pardubice ve středu 14. září 2016. 

[Celý článek...]

13
TECHNOhrátky pomáhají technickému vzdělávání v Pardubickém kraji – zájem o maturitní obory narůstá, o učňovské profese neklesá
Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje pomáhá středním odborným školám a žákům základních škol při prezentaci i volbě technického a odborného vzdělávání už tři a půl roku. Ve středu 14. září zahájí ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice podzimní část 4. ročníku, v němž se k osmi speciálním jarním zastavením ve vybraných středních školách přidá dalších šest – každá s minimální účastí 130 školáků.

[Celý článek...]

07
Šance pro šikovné žáky středních odborných škol – TECHNOhrátky odstartovaly soutěž Ukaž, co umíš
Podzim bude ve vybraných středních odborných školách pořádně horký. Se startem druhé části letošního, čtvrtého ročníku TECHNOhrátek totiž začíná také soutěž pro žáky středních škol, které se v tomto roce projektu zúčastnily. V sázce budou nejen čest studentů i vzdělávacích institucí, které reprezentují, ale také hodnotné ceny v podobě elektrotechniky, PC příslušenství, akupřístrojů, nářadí nebo knih od organizátorů projektu a firemních partnerů těchto škol.

[Celý článek...]

04
TECHNOhrátky vědí, v jakých firmách chtějí pracovat absolventi vysokoškolských technických oborů

TECHNOhrátky zaujal velice zajímavý výzkum Graduate Barometer 2016, jehož výsledky poskytla deníku Mladá fronta Dnes německá společnost Trendence Institut. Ta oslovila po celé Evropě tři sta tisíc čerstvých absolventů 930 univerzit a jejich úkolem bylo odpovědět, pro které firmy chtějí nejraději pracovat. V České republice se tohoto průzkumu účastnilo 8 300 studentů.

[Celý článek...]

31
1. září aneb Báseň pro všechny školáky
Dva měsíce prázdnin jsou už pryč
a školník zase bere do ruky klíč.
Cesty, slunce, moře, noví kamarádi, vzpomínky,
vše v paměti zurčí jak horské pramínky.

[Celý článek...]

30
V září odstartuje dlouhodobá soutěž TECHNOhrátek pro žáky zapojených středních škol
V polovině září startuje podzimní část čtvrtého ročníku TECHNOhrátek a spolu s ní začne také pro žáky středních odborných škol zapojených do tohoto projektu dlouhodobá soutěž v podobě tvorby nejrůznějších artefaktů prezentujících právě oborové zaměření jejich školy.

[Celý článek...]

19
Rekordní zájem základních škol o premiérovou podzimní akci TECHNOhrátek v SPŠ stavební Pardubice
Letní prázdniny ještě nekončí a žáci a učitelé si užívají posledních dní volna, ale organizátoři TECHNOhrátek již pracují na přípravě podzimního programu. Krátce po startu nového školního roku se ve středu 14. září se ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice se sídlem v Rybitví uskuteční deváté zastavení letošního ročníku. A zájem o tuto akci je mezi základními školami opět rekordní!

[Celý článek...]

18
TECHNOhrátky žákům základních škol doposud představily 62 oborů
Čtvrtý ročník projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje je ve své polovině a již stihl žákům základních škol během osmi zastavení představit 34 technických oborů a řemesel. Současně se na seznamu objevilo i pět oborů, které měly v letošním roce premiéru. V celkové historii projektu na podporu technického vzdělávání již bylo odprezentováno 62 unikátních oborů.

[Celý článek...]

11
Kdo získal nejvíce ovocných dortů na akcích TECHNOhrátek? Nejpilnějšími sběrateli jsou žáci ze Základní školy Chrast
Stalo se už tradicí, že v průběhu každé akce TECHNOhrátek soupeří zúčastněné základní školy o prvenství ve dvou disciplínách. V dopolední části je čekají manuální aktivity na jednotlivých pracovištích, odpoledne absolvují tematický vědomostní kvíz z oborů a činností, s nimiž se v průběhu dne seznámili. Motivaci mají o to větší, neboť vítězná třída vždy dostává velký ovocný dort.

[Celý článek...]

09
TECHNOhrátky a statistika návštěvnosti středních škol – hranice 400 žáků padla čtyřikrát
Prázdninová přestávka je příležitostí podívat se na dosavadní historii TECHNOhrátek pohledem zajímavé statistiky. V průběhu uplynulých tří a půl let zavítal projekt do dvaadvaceti vybraných středních odborných škol ze všech okresů Pardubického kraje. Uskutečnilo se v nich čtyřicet speciálních akcí, dalších šest čeká školáky letos na podzim.

[Celý článek...]

07
Prázdninové facebookové profily „technohrátkovských“ středních škol si vybírají oddechový čas
Léto je v plném proudu, a tak samozřejmě nelze čekat zázraky. A webové stránky i facebookové profily středních odborných škol zařazených do letošního ročníku TECHNOhrátek si opravdu užívají prázdninového volna. Převážná většina z nich tam uveřejnila poslední informace těsně před koncem uplynulého školního roku.

[Celý článek...]

31
Žáci z „technohrátkovských“ škol byli úspěšnými reprezentanty Pardubického kraje
Prázdniny jsou v plném proudu, ale určitě nezaškodí malá reminiscence na závěr minulého školního roku. Ten se opět nesl ve znamení nejrůznějších soutěží odborných dovedností, ať už v rámci regionu, České republiky nebo i v zahraničí. Stalo se při tom tradicí, že žáci středních odborných škol Pardubického kraje, které jsou nebo v nedávné minulosti byly zapojeny do pojektu TECHNOhrátky, v nich dosahují výborných výsledků. Přinášíme přehled alespoň některých jejich úspěchů.

[Celý článek...]

27
Obrazová připomínka letošních TECHNOhrátek v Denících Pardubického kraje
TECHNOhrátky si společně s ostatními školáky momentálně užívají zasloužených prázdnin. Příjemnou reminiscenci na osm jarních zastavení projektu ve vybraných středních odborných školách však přinesly Deníky Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický a Svitavský). Ve středu 27. července totiž publikovaly celostránkový materiál, který ryze obrazovým způsobem zachycuje atmosféru na jednotlivých akcích.

[Celý článek...]

Strana 1 z 23První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední