Přihlásit se      O portálu     Kontakty

17
Atraktivní podzimní start TECHNOhrátek velkým lákadlem
Ačkoliv žáci a pedagogové základních škol si právě užívají zasloužených prázdnin, organizátoři TECHNOhrátek už zahájili přípravu úvodního – a velice atraktivního – zastavení podzimní části projektu. To se uskuteční ve středu 13. září v areálu Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice.

[Celý článek...]

11
Truhlář ze Žamberka ve zlatém kajaku
Mezi žáky středních odborných škol, které jsou zařazeny do projektu TECHNOhrátky, se vyskytuje mnoho talentů, které vynikají na sportovním poli. V nedávné minulosti úspěšně zvládli některý ze studijních nebo učebních oborů mladí reprezentanti v atletice, ledním hokeji, futsalu, biatlonu, cyklistice, veslování, bojových uměních či extrémních vytrvaleckých závodech.

[Celý článek...]

28
TECHNOhrátky přejí všem krásné prázdniny
Školní rok opět utekl jako voda a s ním také program technohrátkovského jara. V itineráři jsme 24. května podle plánu odškrtli devátou – poslední předprázdninovou – akci v Králíkách a poté jsme ještě 7. června připravili v Pardubicích reprezentativní seminář k zemědělskému vzdělávání.

[Celý článek...]

25
TECHNOhrátky hlásí novorozenecký boom
Realizační tým TECHNOhrátek hlásí další radostnou událost. V neděli 25. června se totiž rozrostl o nového člena. Manažerce projektu Heleně Bártlové se k pětileté dcerce Viktorii narodil syn Vítězslav a soudě podle úctyhodných parametrů – 52 centimetrů a 4,5 kilogramu – to jednou bude nepochybně adept na absolventa některého z chlapských technických oborů.

[Celý článek...]

20
TECHNOhrátky tentokrát pohledem podrobných statistik
Program probíhajícího, 5. ročníku TECHNOhrátek završil první pololetí a projekt na podporu technických a odborných profesí nyní čekají dvouměsíční prázdniny. Letošních devět a celkových pětapadesát zastavení TECHNOhrátek si nepochybně zaslouží pohled očima podrobné statistiky. Z mnoha údajů jsou nejzajímavější především tři – 7 560 žáků 7. až 9. tříd, kteří se zúčastnili některé z akcí, 101 zapojených základních škol a 64 prezentovaných oborů. Tyto profese zahrnují oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, zemědělství, gastronomie a služeb.

[Celý článek...]

14
TECHNOhrátky připravují podzim už před prázdninami
Ani s blížícím se začátkem prázdnin TECHNOhrátky nezahálejí. Vzhledem k tomu, že podzimní část projektu začne krátce po zahájení nového školního roku, musejí organizátoři začít s přípravami zářijových akcí už v těchto dnech.

[Celý článek...]

14
Zemědělský kulatý stůl pod drobnohledem médií
Kulatý stůl k problematice zemědělského vzdělávání, který se uskutečnil v rámci projektu TECHNOhrátky v Pardubicích 7. června, zaujal také regionální média. Jeho průběhu i závěrům věnovaly největší pozornost nejen Deníky Pardubického, ale také sousedního Královéhradeckého kraje.

[Celý článek...]

09
Kulatý stůl napověděl, jak zkvalitnit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji
Větší propojení zemědělských podniků a středních zemědělských škol, zavádění prvků duálního vzdělávání, intenzivnější popularizace zemědělské tematiky mezi žáky základních a mateřských škol, ale také výraznější koordinační role Pardubického kraje. Tak zní recept odborníků, kteří se sešli u reprezentativního kulatého stolu a diskutovali, jak zvýšit zájem žáků o studium zemědělských oborů na středních školách v regionu. Jednání, pořádané v rámci projektu TECHNOhrátky, se uskutečnilo 7. června v sále Jana Kašpara v budově krajského úřadu za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

[Celý článek...]

05
Helena Bártlová: „Otevřel se mi jiný pohled na technické a odborné vzdělávání“
Dva a půl roku byla manažerka Helena Bártlová jednou z neodmyslitelných tváří projektu TECHNOhrátky. Koncem měsíce května však odešla na mateřskou dovolenou. Ještě předtím se svěřila se svými pocity, zážitky i zkušenostmi z organizace akcí.

[Celý článek...]

04
Na TECHNOhrátkách v Králíkách se nikdo nenudil
Posledního předprázdninového zastavení TECHNOhrátek ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky se 24. května zúčastnilo 120 žáků ze sedmi základních škol. Bylo mezi nimi také patnáct školáků z polského města Miedzylesie. Některé školy se už tradičně věnují ohlasům na tuto akci na svých školních webových stránkách.

[Celý článek...]

01
Právě vyšlo letošní čtvrté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek
e čtvrtek 1. června vyšlo letošní čtvrté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace o tomto projektu. Najdete zde informace ze dvou květnových akcí – živá zvířata a práci v laboratořích si užilo 149 žáků z deseti základních škol na Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole Chrudim a poslední předprázdninové zastavení projektu ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky mělo i mezinárodní účast. Dále zde najdete informace o ocenění projektu TECHNOhrátek na fóru deníku Mladé fronty Dnes, základní statistické údaje po devíti akcích pátého ročníku projektu a jiné zajímavosti. 

[Celý článek...]

31
Jak probudit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji? Odpověď budou hledat odborníci u kulatého stolu TECHNOhrátek
Jak je na tom v současné době zemědělství v Pardubickém kraji? Kdo nahradí stárnoucí generaci pracovníků? Proč nejsou zemědělské obory atraktivní pro dnešní mladou generaci? Na tyto, ale i další otázky bude hledat odpovědi reprezentativní kulatý stůl v rámci projektu TECHNOhrátky věnovaný právě zemědělskému vzdělávání v regionu. Diskutovat v něm budou 7. června v Pardubicích téměř tři desítky účastníků – zástupců Ministerstva zemědělství ČR, radních Pardubického kraje, ředitelů středních odborných i základních škol, profesních zemědělských organizací a zemědělských podniků.

[Celý článek...]

28
Fórum deníku MF Dnes ocenilo přínos projektu TECHNOhrátky
Letos opět uspořádala redakce deníku Mladá fronta dnes v Pardubickém kraji reprezentativní fórum za účasti významných zaměstnavatelů z regionu, jehož tématem bylo technické a odborného vzdělávání.

[Celý článek...]

26
Polským školákům se na TECHNOhrátkách v Králíkách líbilo
Patnáct žáků ze Samosprávného gymnázia č. 1 v Międzylesie (česky Mezilesí) se zúčastnilo v Králíkách TECHNOhrátek. A s jakými dojmy se ze seznamky s řemesly vraceli domů? To už prozradila doprovázející učitelka Beata Grzempa-Wisniewská.

[Celý článek...]

25
Vizitka Středního odborného učiliště opravárenského Králíky v Denících Pardubického kraje – 24. 5. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Středního odborného učiliště opravárenského Králíky, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních devátých TECHNOhrátek ve SOU opravárenském Králíky ve středu 24. května 2017. Hlavním článkem je představení školy v rozhovoru s ředitelkou školy Petrou Doubravovou o výhodách vyučovaného oboru, o spolupráci se zaměstnavateli či o vysokém uplatnění absolventů na trhu práce. Zajímavá je také zpověď studentky prvního ročníku Markéty Cackové. 

[Celý článek...]

25
TECHNOhrátky info č. 9/2017 – Střední odborné učiliště opravárenské Králíky
Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střednímu odbornému učilišti opravárenskému Králíky přinášejí opět spoustu zajímavého čtení.   V rozhovoru s ředitelkou školy Petrou Doubravovou naleznete informace o výhodách vyučovaného oboru, os spolupráci se zaměstnavateli, o modernizaci celého areálu školy či vysokém uplatnění absolventů na trhu práce. Na titulní straně zaujme příběh studentky prvního ročníku Markéty Cackové. 

[Celý článek...]

24
Premiéra mezinárodních TECHNOhrátek – do Králík dorazili také žáci z polské školy v Miedzylesie
TECHNOhrátky, projekt Pardubického kraje na podporu technických a odborných oborů pro žáky základních škol, zažil ve středu 24. května mezinárodní premiéru. Posledního předprázdninové zastavení ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky se zúčastnilo také patnáct školáků z polského města Miedzylesie. Společně se svými českými vrstevníky  absolvovali kompletní program včetně manuálních činností a za asistence tlumočnice i vědomostní kvíz.

[Celý článek...]

23
Zemědělské TECHNOhrátky v Chrudimi školáky poučily i pobavily
TECHNOhrátky plné zvířat, rostlin a akčních činností ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole Chrudim 10. května se školákům ze zúčastněných základních škol velice líbily. Důkazem jsou opět ohlasy publikované na jejich webových stránkách.

[Celý článek...]

22
TECHNOhrátky zažijí v Králíkách mezinárodní premiéru – dorazí polská škola z Miedzylesie!
TECHNOhrátky už ve středu 24. května zažijí velkou premiéru. Akce ve Středním odborném učilišti opravárenském v Králíkách bude mít poprvé v historii projektu mezinárodní obsazení, neboť se ho zúčastní také desítka žáků ze základní školy v polském městě Miedzylesie (česky Mezilesí).

[Celý článek...]

21
Poslední předprázdninové zastavení TECHNOhrátek budou hostit tradičně Králíky
Na závěr své jarní části míří už tradičně TECHNOhrátky Pardubického kraje pod Kralický Sněžník. Ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky se ve středu 24. května uskuteční letošní deváté – a celkově už pětapadesáté – zastavení projektu na podporu technických a odborných profesí mezi žáky základních škol.

[Celý článek...]

Strana 1 z 29První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední