Přihlásit se      O portálu     Kontakty

14
Ohlasy na TECHNOhrátky ve Chvaleticích ukazují, že pro školáky byly velkou inspirací
Tečka za programem TECHNOhrátek Pardubického kraje v prvním pololetí letošního roku, která se uskutečnila 30. května ve Středním odborném učilišti zemědělském Chvaletice, se účastníkům z řad žáků základních škol opět líbila. Potvrzují to ostatně reakce publikované na několika školních webech.

[Celý článek...]

12
Polským žákům se učiliště v Králíkách líbí – chtějí tam studovat
Před pár lety byla budoucnost Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách nejistá. To už je ale minulost. Díky příhraniční spolupráci s polskými školami v Miedzylesie a Domaszkówě se o studium v České republice začali zajímat polští žáci, kteří zde v budoucnu seženou i pracovní uplatnění. Ředitelka školy v Domaszkově Alicja Jakubczaková je za takový vývoj ráda a jí samotné se prostředí v Králíkách zamlouvá.

[Celý článek...]

06
Právě vyšlo letošní třetí číslo Zpravodaje TECHNOhrátky
Ve středu 6. června vyšlo letošní třetí číslo Zpravodaje TECHNOhrátky – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace o tomto projektu. Distribuováno bylo klasicky v elektronické podobě. Na první straně najdete informace ze tří květnových akcí ve Střední škole zemědělské a VOŠ Chrudim, Středním odborném učilišti opravárenském Králíky a ve Středním odborném učilišti zemědělském Chvaletice a rozhovor s učitelem Bořivojem Lamichem ze středočeských Žiželic nad Cidlinou, který doprovodil žáky na akci ve Chvaleticích.

[Celý článek...]

05
Výprava ze středočeských Žiželic se na TECHNOhrátkách ve Chvaleticích cítila jako doma
Dvě školy ve dvou krajích, které ale dělí pouze několikakilometrová vzdálenost. To je důvod, proč řada žáků ze Základní školy T. G. Masaryka ve středočeských Žiželicích míří po skončení povinné devítileté docházky do Středního odborného učiliště zemědělského Chvaletice v Pardubickém kraji. Podle slov třídního učitele osmé třídy Bořivoje Lamicha má většina jeho žáků silně zakotvený vztah k venkovu, přírodě a půdě.

[Celý článek...]

04
Králické TECHNOhrátky měly mezi základními školami úspěch
Předposlední akce TECHNOhrátek před letními prázdninami zavedla žáky základních škol do Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách. Ohlasy zúčastněných základních škol na akci jednoznačně ukázaly, že si jak žáci, tak doprovázející pedagogičtí pracovníci, den nabitý poznáváním řemesel užili.

[Celý článek...]

01
Nováčky ze Žehušic ve Chvaleticích nejvíce bavila práce s kovy
Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje přivedl do Středního odborného učiliště zemědělského Chvaletice poprvé v historii Základní školu Jana Václava Sticha – Punta ze středočeských Žehušic. Premiéra se vydařila, žáci si s chutí vyzkoušeli nejrůznější technické činnosti a Josef Jelínek, který na žehušické škole učí fyziku, chemii a přírodopis, potvrdil, že jeho žáci po TECHNOhrátkách přemýšlejí, že si do Chvaletic podají přihlášku.

[Celý článek...]

31
Česko-polské TECHNOhrátky v Králíkách zaujaly také média v Pardubickém kraji
Mezinárodní česko-polské TECHNOhrátky ve Středním odborném učilišti opravárenském v Králíkách vyvolaly zájem také u mnoha regionálních médií. Ta nabídla podrobné informace o přípravách této akce i o jejím průběhu.

[Celý článek...]

30
Při chvaletických TECHNOhrátkách vykvetlo 121 ocelových růží
Řidičské průkazy na osobní a nákladní automobil i traktor, stejně jako svářečská oprávnění na elektrický oblouk a autogen – to vše zdarma v rámci výuky v hodnotě téměř 70 000 korun. Nejen na tyto benefity však lákaly žáky základních škol TECHNOhrátky Pardubického kraje, které se uskutečnily ve středu 30. května ve Středním odborném učilišti zemědělském Chvaletice. Neméně atraktivní pro ně tentokrát byla také výroba růží z oceli, dřevěných hracích kostek či polyfúzní svařování plastů.

[Celý článek...]

30
TECHNOhrátky info č. 9/2018 Střední odborné učiliště zemědělské Chvaletice
Deváté vydání speciálního bulletinu TECHNOhrátky info zavede čtenáře na rozhraní Pardubického a Středočeského kraje, do Středního odborného učiliště zemědělského Chvaletice.

[Celý článek...]

28
Poslední předprázdninové TECHNOhrátky zavedou školáky do Chvaletic mezi opraváře zemědělské techniky
Poslední předprázdninová akce letošního ročníku TECHNOhrátek Pardubického kraje zavede žáky z devíti základních škol do Středního odborného učiliště zemědělského Chvaletice. Ve středu 30. května je tu čeká podrobné seznámení především s učebním oborem opravář zemědělských strojů a s maturitním oborem mechanizace a služby. Absolventi této školy se uplatňují nejen v zemědělství, ale také v dopravě, průmyslu, stavebnictví, opravárenských službách či v živnostenském podnikání.

[Celý článek...]

27
Základní školy chválí vydařené TECHNOhrátky v chrudimské „zemědělce“
Květnové TECHNOhrátky ve Střední škole zemědělské a VOŠ Chrudim patřily k těm nejrušnějším v historii. V areálu školy se to totiž hemžilo nejen žáky osmých tříd, kteří se přijeli podívat, zda by zdejší škola byla pro ně tou pravou, ale také spoustou roztomilých zvířátek a také místními obyvateli, kteří využili příležitosti a přišli improvizovanou zoo obhlédnout. Jak se den vyvedl, ukazují ohlasy základních škol.

[Celý článek...]

24
Osmačka Nikola Matoušková: Do Králík určitě chci, strašně mě baví technika
Na osmé letošní TECHNOhrátky v SOU opravárenském Králíky svítilo sluníčko, to ale nebylo nic proti tomu, jak zářila čtrnáctiletá žákyně 8. třídy ZŠ a MŠ Štíty Nikola Matoušková. Činnosti, které si se spolužáky mohla v dílnách vyzkoušet, ji nadchly a i ostřílení mistři koukali, jak to jde kurážné dívce pěkně od ruky. Nikola navíc moc doufá, že to není naposledy, co je v Králíkách.

[Celý článek...]

23
Bitvu škol na mezinárodních TECHNOhrátkách v Králíkách vyhráli žáci z Červené Vody
Jubilejní, sedmdesátá akce TECHNOhrátek Pardubického kraje se nesla ve znamení souboje Čechy – Morava – Polsko. Do Středního odborného učiliště opravárenského Králíky totiž zavítalo 136 žáků z devíti základních škol z Orlickoústecka, Olomouckého kraje i Dolnoslezského vojvodství. Vědomí mezinárodní konfrontace jako by současně zvyšovalo nasazení, úsilí i šikovnost školáků, kteří se detailně seznamovali především s velice žádaným oborem opravář zemědělských strojů.

[Celý článek...]

23
TECHNOhrátky info č. 8/2018 – Střední odborné učiliště opravárenské Králíky
Letošní osmé vydání speciálních novin TECHNOhrátky info věnovaných Střednímu odbornému učilišti opravárenskému Králíky přináší opět řadu zajímavostí a důležitých informací o této škole.

[Celý článek...]

20
Mezinárodní TECHNOhrátky v Králíkách – dorazí žáci ze dvou polských škol a také špičkový „strongman“
TECHNOhrátky Pardubického kraje budou mít ve středu 23. května mezinárodní obsazení. Projekt na podporu volby technických a odborných oborů inspiroval svým zábavným a soutěžním charakterem také školáky v Polsku. Na akci do Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách jich dorazí hned pětatřicet ze dvou škol z Międzylesie a Domaszkówa. Doplní tak 130 účastníků z 8. tříd sedmi základních škol z Orlickoústecka a sousedního olomouckého regionu.

[Celý článek...]

16
Žáci z Trstěnice si užili TECHNOhrátky v Chrudimi díky pomoci zemědělského družstva
Zájem o akce TECHNOhrátek bývá enormní a často nelze uspokojit všechny zájemce o účast. V případě Střední zemědělské školy a Vyšší odborné školy Chrudim museli organizátoři zklamat žáky ze Základní a mateřské školy Trstěnice. Pro školu v obci ležící jižně od Litomyšle nebylo možné zajistit autobusovou dopravu, žádná jiná škola z okolí se totiž nepřihlásila.

[Celý článek...]

15
Chrudimské TECHNOhrátky v tisku, na internetu i v éteru
V pořadí sedmým letošním TECHNOhrátkám ve Střední zemědělské škole a Vyšší odborné škole Chrudim, která se uskutečnila ve čtvrtek 10. května, věnovala velkou pozornost také média v chrudimském a pardubickém regionu.

[Celý článek...]

15
TECHNOhrátky mají první soutěžní video, jsou za ním letošní dvojnásobní vítězové z Třemošnice
Dlouhodobá videosoutěž TECHNOhrátek, v jejímž rámci mají žáci základních škol za úkol prostřednictvím vlastního tříminutového videa předvést působení své školy na TECHNOhrátkách, má svůj první příspěvek. Je pod ním podepsaný čtrnáctiletý Daniel Krška z 8. třídy Základní školy Třemošnice. Ten spolu se svými spolužáky pod vedením zástupce školy Františka Kučery už letos na akcích stačil vybojovat dva ovocné dorty – jednou pro vítěze manuálních soutěží, podruhé za první místo v kvízové hře „Hej Ty, víš to?!“.

[Celý článek...]

12
Králickou střední školu TECHNOhrátky teprve čekají, ta základní si je už pořádně užila
Středa 23. května bude velkým dnem pro Střední odborné učiliště opravárenské v Králíkách – popáté v řadě se zde totiž bude odehrávat jedna z akcí projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje. Základní škola Králíky ale až na domácí akci nečekala a na své první letošní TECHNOhrátky zamířila do Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk.

[Celý článek...]

10
Je to koza, nebo ovce? Nejlepšími dojiči při zemědělských TECHNOhrátkách v Chrudimi byli školáci z Polabin
Kdákání, mečení, chrochtání, kejhání a bučení se už od časného rána 10. května neslo centrem Chrudimi. Do areálu místní Střední zemědělské školy a Vyšší odborné školy přivezli chovatelé ze školního statku v nedalekém Vestci, který právě prochází rekonstrukcí, devět druhů hospodářských zvířat. Ta se okamžitě stala milým a obdivovaným inventářem osmé letošní akce TECHNOhrátek Pardubického kraje.

[Celý článek...]

Strana 1 z 35První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední