Přihlásit se      O portálu     Kontakty

27
Školačka z Červené Vody skvěle popsala TECHNOhrátky v Letohradu – a přidala i anketu se spolužáky
Jindřiška Jetmarová, žákyně 8. třídy Základní školy v Červené Vodě se v budoucnu nejspíš stane – novinářkou! Na webové stránky své školy totiž umístila svou krásnou a obsáhlou reportáž z účasti své školy na TECHNOhrátkách v Průmyslové střední škole Letohrad 19. října.

[Celý článek...]

26
TECHNOhrátky chtějí vlastní trofej
TECHNOhrátky chtějí vlastní trofej. Jejich organizátoři požádali o spolupráci studenty Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Pardubicích a první návrh, jak by měl symbol oblíbeného projektu vypadat, už obdrželi.

[Celý článek...]

22
Vydařené a přínosné – tak hodnotí základní školy TECHNOhrátky v Moravské Třebové
Jedenáctých letošních TECHNOhrátek, které se uskutečnily ve středu 12. října v Integrované střední škole Moravská Třebová, se zúčastnili žáci z deseti základních škol ze Svitavska a Orlickoústecka. A soudě podle ohlasů na jejich webových stránkách se tato akce ve znamení oborů z oblasti gastronomie, stavebnictví a služeb žákům líbila.

[Celý článek...]

20
TECHNOhrátky info č. 12/2016 – Průmyslová střední škola Letohrad
Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Průmyslové střední škole Letohrad přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh studentky 3. ročníku oboru nástrojař Anežky Flekrové. Rozhovor s ředitelem školy Martinem Priknerem přináší informace nejen o nabízených oborech, uplatnitelnosti na trhu práce a zázemí školy. Zajímavý je také rozhovor se studentem 3. ročníku Janem Vodákem o jeho snu o Africe.   

[Celý článek...]

20
Vizitka Průmyslové střední školy Letohrad v Denících Pardubického kraje – 19. 10. 2016
Přinášíme celostránkovou vizitku Průmyslové střední školy Letohrad, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních dvanáctých TECHNOhrátek v PSŠ Letohrad ve středu 19. října 2016.   

[Celý článek...]

19
TECHNOhrátky v Letohradu – dívky s pájkami, roztančené káči a „zvědové“ z Lanškrouna
Pájky, kladívka, raznice, svěráky, metry, pravítka i další nástroje byly v plné permanenci v Průmyslové střední škole Letohrad. Na dvanácté letošní zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje sem zavítalo 147 žáků ze 7. – 9. tříd z deseti základních škol z Orlickoústecka a Svitavska. Tradičně je čekalo seznámení s vyučovanými učebními i maturitními obory zábavnou a soutěžní formou v podobě manuálních aktivit a vědomostního kvízu.

[Celý článek...]

16
TECHNOhrátky míří (nejen) do království geodetů
V říjnu nabraly TECHNOhrátky rychlé tempo. Pouhý týden po vydařené akci v Integrovaní střední škole Moravská Třebová čeká žáky základních škol další atraktivní zastavení projektu na podporu technických a odborných profesí v Průmyslové střední škole Letohrad. Ve středu 19. října tam budou pronikat do základů hned šesti učebních i maturitních oborů z oblasti elektrotechniky, stavebnictví, strojírenství a geodézie.

[Celý článek...]

13
TECHNOhrátky info č. 11/2016 – Integrovaná střední škola Moravská Třebová

Přečtěte si více o Integrované střední škole Moravská Třebová - Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Integrované střední škole Moravská Třebová přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. 

[Celý článek...]

13
Vizitka Integrované střední školy Moravská Třebová v Denících Pardubického kraje – 12. 10. 2016

Přinášíme celostránkovou vizitku Integrované střední školy Moravská Třebová, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních jedenáctých TECHNOhrátek v ISŠ Moravská Třebová ve středu 12. října 2016. Hlavním článkem je představení školy v rozhovoru s ředitelem Milošem Mičkou s informacemi o nabízených oborech, o úspěších na soutěžích odborných dovedností i aktivitách školy. 

[Celý článek...]

12
TECHNOhrátky se loučily s patronkou projektu

Jako organizátoři TECHNOhrátek jsme se ve středu 12. října rozloučili v Integrované střední škole Moravská Třebová s náměstkyní hejtmana Pardubického kraje Janou Pernicovou, která po osmi letech skončila ve funkci radní pro školství, kulturu a památkovou péči. Právě akce v jejím rodišti byla poslední, jíž se oficiálně zúčastnila.

[Celý článek...]

12
TECHNOhrátky v Moravské Třebové – nadšení z laserové pistole, ale také útěk před přebalováním dítěte
Jedenácté letošní zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje v Integrované střední škole Moravská Třebová navštívilo 155 žáků z 8. a 9. tříd z devíti základních škol ze Svitavska a Orlickoústecka. Přilákal je sem velice pestrý výběr vyučovaných oborů z oblasti stavebnictví, gastronomie a služeb, s nimiž se seznamovali prostřednictvím atraktivních aktivit. Flambovalo se například ovoce, připravovala obložená vejce, prováděly se vruty do dřeva a také se střílelo na terč z laserové pistole.

[Celý článek...]

10
Potěšitelné ohlasy z akcí TECHNOhrátek – žáci se na nich nenudí
Také na úvodní dvě podzimní zastavení TECHNOhrátek ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice (14. září) a Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí (29. září) se soustředila pozornost zúčastněných základních škol. Z jejich webových stránek i facebookových profilů jsme vybrali některé ohlasy a reakce.

[Celý článek...]

09
TECHNOhrátky budou v Moravské Třebové učit žáky pokládat střešní krytinu, flambovat ovoce i přebalovat miminko!
Podruhé v tomto roce zamíří TECHNOhrátky na Svitavsko. V pořadí jedenácté letošní zastavení projektu na podporu technického a odborného vzdělávání pro žáky základních škol se uskuteční ve středu 12. října v Integrované střední škole v Moravské Třebové. Více než 150 školáků z 8. a 9. tříd se v ní bude seznamovat s obory z oblasti stavebnictví, gastronomie, hotelnictví a služeb.

[Celý článek...]

04
Právě vyšlo letošní páté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek

V úterý 4. října vyšlo letošní páté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace pro žáky, pedagogy a poradce o tomto projektu. Distribuováno bylo tradičně v elektronické podobě.   

[Celý článek...]

04
Prožít si své TECHNOhrátky aneb Příjemné setkání s regionálními novináři
Organizátoři TECHNOhrátek se v úterý 4. října setkali se zástupci regionálních médií. Pravidelná hodnotící tisková konference projektu se uskutečnila v budově Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Pardubicích. Její původní termín byl stanoven na 14. září, ale vzhledem k termínové kolizi s návštěvou prezidenta Miloše Zemana v Pardubicích a zaneprázdnění většiny aktérů musel být přesunut.

[Celý článek...]

29
TECHNOhrátky info č. 10/2016 – Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí
Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh absolventa oboru autotronik a českého šampiona Autoopravář Junior 2016 Lukáše Chaloupky. Rozhovor s ředitelem školy Petrem Vojtěchem přináší informace nejen o nabízených oborech a velkém uplatnění absolventů na trhu práce, ale i o aktivitách školy. Zajímavý je také rozhovor se studentkou třetího ročníku oboru karosář/autoklempíř Adélou Urbanovou o její lásce k autům.  

[Celý článek...]

29
Rekordní automobilové TECHNOhrátky v Ústí nad Orlicí ovládly motokáry, řízené modely a pneubowling
TECHNOhrátky Pardubického kraje, které zavítaly do Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí, měly tentokrát rekordní nádech. Za zvukem burácejících motorů, příchutí spáleného benzínu, bleskurychlými modely závodních aut či nejmodernější diagnostickou a opravárenskou technikou se tentokrát vydalo 180 žáků z deseti základních škol z celého regionu. O deset školáků se tak zvýšila dosavadní nejvyšší účast ze SOŠ a SOU Polička z letošního jara.

[Celý článek...]

29
Vizitka Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí v Denících Pardubického kraje – 29. 9. 2016

Přinášíme celostránkovou vizitku Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních desátých TECHNOhrátek v SŠA Ústí nad Orlicí ve čtvrtek 29. září 2016.  

[Celý článek...]

23
TECHNOhrátky chystají v Ústí nad Orlicí útok na účastnický rekord
To, co nevyšlo při první poprázdninové akci ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice v polovině září, může se podařit hned při té následující ve Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí. TECHNOhrátky zde totiž budou ve čtvrtek 29. září útočit na rekord v počtu zúčastněných žáků na jedné akci. Je jisté, že se jí tentokrát zúčastní děti z deseti základních škol regionu a jejich předběžně nahlášený počet přesahuje 180 školáků.

[Celý článek...]

20
Nejvíc ovocných dortů na TECHNOhrátkách vyhráli žáci ZŠ Prodloužená z Pardubic-Polabin
Vítězné školy získávají na akcích TECHNOhrátek v manuálních soutěžích a ve vědomostním kvizu velké ovocné dorty. Už tradičně o ně svádějí školáci dramatické a bouřlivé souboje a často se na ně dokonce předem teoreticky i prakticky připravují. V dosavadním průběhu byli jejich nejpilnějšími sběrateli žáci Základní školy Chrast.

[Celý článek...]

Strana 1 z 24První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední