Přihlásit se      O portálu     Kontakty

24
Český rozhlas Pardubice vysílal živě o TECHNOhrátkách
Ráno 24. ledna patřilo v Českém rozhlase Pardubice TECHNOhrátkám. V pořadu Máme hosty vystoupili v živém vysílání organizátoři Helena Bártlová a Vladimír Zemánek, aby seznámili posluchače s historií i současností projektu, který vede žáky základních škol k volbě technických a odborných profesí.

[Celý článek...]

20
Pátý ročník TECHNOhrátek startuje 25. ledna – premiéra se uskuteční v pardubické „Potravině“
Start pátého ročníku TECHNOhrátek Pardubického kraje se nezadržitelně blíží! Už ve středu 25. ledna se uskuteční první letošní akce z patnáctidílného seriálu ve Střední průmyslové škole potravinářství a služeb v Pardubicích. A premiéra to bude hned dvojnásobná, neboť také tato střední škola zaznamená svůj debut v projektu na podporu technických a odborných oborů. K dosavadní bilanci 6 301 žáků 7. – 9. tříd přibude opět kolem sto třiceti dalších.

[Celý článek...]

18
TECHNOhrátky budou znít éterem
Organizátoři TECHNOhrátek obdrželi v minulých dnech velice milé pozvání. Redaktoři Českého rozhlasu Pardubice je totiž oslovili s nabídkou účasti v živém vysílání. Toto pozvání bylo samozřejmě přijato, a tak si posluchači v celém Pardubickém kraji budou moci vyslechnout aktuální informace o přípravě 5. ročníku projektu, zajímavé statistiky i novinky, které v tomto roce čekají žáky základních škol. Rozhovor s manažery projektu Vladimírem Zemánkem a Helenou Bártlovou se uskuteční symbolicky právě den před startem letošních TECHNOhrátek v úterý 24. ledna od 8:35 hodin v rámci pořadu Máme hosty, jehož moderátorem bude Jakub Malý.

[Celý článek...]

13
Kuriózní přihláška z Hanušovic s půlročním předstihem
Zájem základních škol o účast na akcích TECHNOhrátek je stále vysoký, ale z kapacitních důvodů není v silách organizátorů všem vyhovět. Zdá se však, že Základní škola a Mateřská škola Hanušovice, která sice leží v sousedním Olomouckém kraji, ale opakovaně se TECHNOhrátek v SOU opravárenském Králíky účastní, našla způsob, jak si pojistit už půl roku předem svou účast.

[Celý článek...]

13
Přípravy TECHNOhrátek pod drobnohledem médií
Setkání s řediteli patnácti středních odborných škol zapojených do letošního, 5. ročníku projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje a sestavení termínového kalendáře věnovaly tradičně pozornost také regionální média.

[Celý článek...]

05
TECHNOhrátky znají jízdní řád 5. ročníku – odstartují už v lednu mezi pardubickými „potravináři“
Patnáct středních odborných škol včetně tří úplných nováčků zaplní program letošního, 5. ročníku TECHNOhrátek Pardubického kraje. Projekt, který úspěšně motivuje žáky základních škol ke studiu technických a odborných profesí, se v tomto roce více zaměří na zemědělské obory a také intenzivnější spolupráci s regionálními zaměstnavateli. TECHNOhrátky čeká premiéra ve středu 25. ledna v debutující Střední průmyslové škole potravinářství a služeb v Pardubicích.

[Celý článek...]

01
TECHNOhrátky budou sestavovat termínový kalendář na rok 2017
Ve čtvrtek 5. ledna získá letošní, 5. ročník TECHNOhrátek Pardubického kraje podobu svého termínového kalendáře. Právě tento den se uskuteční koordinační schůzka organizátorů projektu a zástupců odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje s řediteli patnácti nominovaných středních odborných škol.

[Celý článek...]

29
Na adresu TECHNOhrátek směřovaly vánoční pozdravy a přání
Před vánočními svátky i v jejich průběhu nás potěšila spousta pozdravů a přání, která nám adresovali ředitelé mnoha základních a středních odborných škol, zástupci samosprávy, Hospodářské komory, Úřadu práce, profesních organizací, významných regionálních zaměstnavatelů, médií, autodopravců či dalších spolupracovníků. Všem za ně velice děkujeme a jsme rádi, že jejich pisatelé si v tomto krásném čase vzpomněli právě na TECHNOhrátky.

[Celý článek...]

27
Slavnostní vyhodnocení TECHNOhrátek na pardubickém zámku – školní weby vzpomínají i chválí
Na slavnostním setkání v Rytířských sálech pardubického zámku se rozdávaly 8. prosince ceny nejúspěšnějším aktérům dlouhodobých soutěží vyhlášených v rámci letošního, čtvrtého ročníku TECHNOhrátek. Ohlasy, dojmy a komentáře v následujících dnech zaplnily také webové stránky a facebookové profily především úspěšných základních i středních odborných škol. Nabízíme výběr z nejzajímavějších reakcí.

[Celý článek...]

25
TECHNOhrátky a kronika jejich čtvrtého ročníku
Jaký byl letošní, čtvrtý ročník projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje? Jaké hlavní události přinesl a jakými statistickými údaji se může pochlubit? Odpovědi přináší následující kronika, jejímž prostřednictvím si můžete připomenout hlavní mezníky.

[Celý článek...]

15
Právě vyšlo letošní sedmé číslo Zpravodaje TECHNOhrátek
Ve čtvrtek 15. prosince vyšlo sedmé, letošní poslední číslo Zpravodaje TECHNOhrátek – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace o tomto projektu. Najdete zde informace ze slavnostního vyhlášení projektu na zámku v Pardubicích, přehled oceněných vítězů dlouhodobých soutěží z řad žáků základních i středních odborných škol, poděkování zaměstnavatelům Pardubického kraje, kteří se podíleli na oceňování výherců a také rozhovor s jednou z autorek vítězného výrobku v kategorii Absolutní vítěz. Dále zde přinášíme zpravodajství z letošní poslední akce v SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk a statistické informace letošního ročníku. 

[Celý článek...]

13
Dívky z Lanškrouna našly inspiraci pro svůj "zlatý" výrobek na internetu

Absolutní vítězství v dlouhodobé soutěži pro střední odborné školy zapojené do letošního ročníku projektu TECHNOhrátek si odnesl trojlístek dívek ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Lanškroun se sérií výrobků s názvem Obal prodává. Jeho autorkami byly studentky 2. ročníku oboru knihař Hedvika Matyášová a Klára Dejdarová, které ještě doplnila Simona Krajcrová ze 3. ročníku (všechny jsou zachycené na ilustračním snímku). Ta také prozradila okolnosti vzniku „zlatého“ výrobku. 

[Celý článek...]

12
Média se věnují slavnostnímu vyhlášení TECHNOhrátek
Slavnostní vyhodnocení letošního ročníku TECHNOhrátek 8. prosince na zámku v Pardubicích se těšil velkému zájmu regionálních médií. Ta si všímala nejen statistických údajů projektu na podporu technického a odborného vzdělávání, ale také výsledků dlouhodobých soutěží.

[Celý článek...]

08
Výsledky soutěží TECHNOhrátek za rok 2016: Absolutní prvenství míří do Lanškrouna, uspěli také pardubičtí „stavaři“
Ve čtvrtek 8. prosince se v Rytířských sálech zámku v Pardubicích udělovaly ceny účastníkům dlouhodobých soutěží. Žáci základních škol byli oceněni ve fotografické soutěži Technika kolem nás, žáci středních škol soupeřili v kreativní soutěži Co dokáže škola. Zde přinášíme kompletní výsledky všech vypsaných kategorií:

[Celý článek...]

08
TECHNOhrátky slavnostně vyhodnotily svůj rekordní rok v Rytířských sálech zámku v Pardubicích
TECHNOhrátky Pardubického kraje zakončily ve čtvrtek 8. prosince letošní, čtvrtý ročník slavnostním vyhodnocením a vyhlášením dlouhodobých soutěží na zámku v Pardubicích. Projekt na podporu technického a odborného vzdělávání oslovil v průběhu své existence 6 301 žáků 7. až 9. tříd z 94 základních škol. Zábavnou a soutěžní formou jim představil 62 profesí z oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, zemědělství, služeb a gastronomie. Ocenění na zámku se dočkali také pořadatelé Dožínek a Velikonoc na zámku.

[Celý článek...]

01
Čtvrtý ročník TECHNOhrátek slavnostně vyvrcholí 8. prosince na zámku v Pardubicích
TECHNOhrátky se chystají na velkolepé vyvrcholení letošního 4. ročníku. Na zámku v Pardubicích se ve čtvrtek 8. prosince uskuteční slavnostní vyhodnocení projektu a vyhlášení výsledků dlouhodobých soutěží, do nichž se zapojili žáci základních i čtrnácti vybraných středních odborných škol. Při této akci budou současně oceněni organizátoři dalších aktivit Pardubického kraje na podporu tradic, lidové kultury a řemesel – Dožínky a Velikonoce na zámku.

[Celý článek...]

30
Martin Kiss: Kraj počítá s TECHNOhrátkami také v příštích letech

Překročení hranice 6 000 žáků ještě před koncem čtvrtého ročníku svědčí o velkém zájmu základních škol o účast na akcích TECHNOhrátek. Také vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss (na snímku s 6000. jubilantem Davidem Mitášem ze ZŠ Pomezí) hodnotí dosavadní průběh projektu pozitivně a považuje ho za úspěšný recept, jak pomoci technickému a odbornému vzdělávání.

[Celý článek...]

28
Ohlasy na TECHNOhrátky v Žamberku – dort si neodvezli, poznatky ano
Poslední letošní TECHNOhrátky ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb v Žamberku ve středu 23. listopadu byly příjemnou tečkou za čtvrtým ročníkem tohoto projektu. Zaujaly, pobavily a také inspirovaly většinu ze 139 žáků 8. a 9. tříd ze sedmi základních škol, kteří se tohoto zastavení zúčastnili. Alespoň to vyplývá z reakcí účastníků na webových stránkách nebo facebookových profilech jejich škol.

[Celý článek...]

27
Deset finalistů usiluje o vítězství ve fotosoutěži žáků základních škol Technika kolem nás – hlasujte na Facebooku!
TECHNOhrátky završily ve středu 23. listopadu svůj letošní, čtrnáctidílný seriál akcí. Nyní čekají žáky základních i středních odborných škol zapojených do projektu souboje ve vyhlášených dlouhodobých soutěžích. Jako první budou o vítězství i hodnotné ceny soupeřit v rámci fotografické soutěže Technika kolem nás žáci základních škol. Termín pro zaslání snímků vypršel v pátek 25. listopadu.

[Celý článek...]

24
Poděkování za organizaci TECHNOhrátek v Žamberku
TECHNOhrátky ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk byly posledními v letošním roce. A je třeba říci, že závěrečné zastavení bylo velice vydařené, o čemž svědčily nejen reakce samotných žáků, ale také účastníků z řad hostů. Organizátory projektu obzvláště potěšily dvě reakce, které na jejich adresu dorazily elektronickou poštou bezprostředně po odeslání tiskové zprávy s informacemi o průběhu akce.

[Celý článek...]

Strana 1 z 25První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední