Přihlásit se      O portálu     Kontakty

21
Které profese jsou na trhu nejžádanější a které (prý) čeká nezadržitelný konec?
Manažeři většiny firem v České republice se potýkají se stále většími problémy, aby sehnali kvalifikovaného automechanika, obráběče, seřizovače, instalatéra, zedníka či jiného kvalitního řemeslníka. Právě proto se už také projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje snaží čtvrtým rokem o podporu technického a odborného vzdělávání. A že navzdory nejrůznějším prognózám a vizím bude poptávka po těchto odbornících stále vysoká, ukazuje také většina průzkumů a anket.

[Celý článek...]

18
Dar TECHNOhrátek potřebným – měsíc doučování, dvacet kuřat a týden v předškolním klubu
Už před loňskými Vánoci poskytli organizátoři TECHNOhrátek Pardubického kraje prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni dárek v podobě živé kozy rodině postižené zemětřesením v Nepálu, sešitů a tužek africkým školákům a finančního příspěvku na první knihu některému z českých dětí. A na začátku letošních prázdnin přispěli částkou 1 025 korun dalším potřebným v rámci projektu Skutečný dárek.

[Celý článek...]

14
Zájem základních škol stále roste – pokoří letos TECHNOhrátky hranici stovky?
Čtvrtý ročník TECHNOhrátek Pardubického kraje je nyní ve své polovině. V dosavadní, tři a půl roku trvající historii se do tohoto projektu zapojilo 5 403 žáků ze 6. až 9. tříd z 92 základních škol. Nejpočetněji zastoupeným okresem je Svitavsko s účastí 27 základních škol. Z Orlickoústecka se některé z akcí zúčastnilo 23 škol, z Pardubicka 20 a z Chrudimska 19. Celkový počet ještě doplňují tři základní školy ze Šumperska, což je spádová oblast Olomouckého kraje pro Králicko.

[Celý článek...]

11
Fotosoutěž Technika kolem nás pro žáky 6. – 9. tříd: o prvenství zatím soutěží zástupci šesti škol
V souvislosti se začátkem 4. ročníku TECHNOhrátek Pardubického kraje v tomto roce odstartovala také dlouhodobá fotografická soutěž určená žákům 6. – 9. tříd základních škol pod názvem Technika kolem nás. Jejím tématem je zachytit nejrůznější aktivity spojené s technickými obory, řemesly a manuální činnosti vůbec. Čas zaslat své fotografie mohou školáci až do konce letošního listopadu. 

[Celý článek...]

07
Archiv TECHNOhrátek: tři a půl roku v datech, faktech a číslech
Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje pomáhá středním odborným školám i žákům základních škol při volbě jejich budoucího povolání už tři a půl roku. Zajímavou faktografii nabízí statistika mapující celé předcházející období. Vybrali jsme některé údaje, které názorně ilustrují dopad a šíři celého projektu.

[Celý článek...]

03
Kronika TECHNOhrátek prvního pololetí 2016
Přinášíme přehled hlavních událostí a aktivit, které provázely projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje v prvním pololetí letošního roku.

[Celý článek...]

29
TECHNOhrátky přejí všem krásné prázdniny!
V tomto ohledu se historie nemýlí a pravidelně se opakuje – co začne 1. září loňského roku, skončí 30. června toho letošního. Školní rok. Žáci, pedagogové, kuchařky, školníci, poradci, inspektoři i školští úředníci si už konečně mohou odškrtnout v kalendáři další položku. A hurá na zasloužené prázdniny a dovolené!

[Celý článek...]

28
Regionální média informují o diskusním setkání odborníků k zemědělskému vzdělávání
Reprezentativnímu diskusnímu setkání, které se uskutečnilo 21. června ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole Chrudim a zaměřilo se na aktuální problematiku zemědělského vzdělávání v Pardubickém kraji, věnují pozornost také regionální média. Kromě toho, že informují o konání této akce, zaměřila se také na výstupy z bohaté a inspirativní diskuse.

[Celý článek...]

22
Kulatý stůl TECHNOhrátek: Zemědělské školství v Pardubickém kraji chce bojovat o prestiž i žáky
Proč dnes nejsou zemědělské obory pro děti příliš přitažlivé, jak zvýšit prestiž těchto profesí a současně podpořit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji? Právě to byla hlavní témata reprezentativního diskusního setkání, které uspořádali organizátoři projektu TECHNOhrátky a nad nímž převzala záštitu náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová. Odpovědi hledali zástupci nejvýznamnějších zemědělských profesních organizací, regionálních podniků i ředitelé středních zemědělských a základních škol. Kulatý stůl se konal v úterý 21. června ve Střední škole zemědělské a Vyšší odborné škole v Chrudimi pod patronací Deníků Pardubického kraje.

[Celý článek...]

16
Starosta Petr Řezníček: „Otázkou zůstává, jak nadšení dětí po akci TECHNOhrátek ohodnotí jejich rodiče!“
Mgr. Petr Řezníček je nejen starostou Chrudimi, ale také předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Pardubického kraje. Jako častý host na akcích TECHNOhrátek i bývalý pedagog zná dobře obsah i poslání tohoto projektu, což prokázal také v následujícím rozhovoru.

[Celý článek...]

14
TECHNOhrátky chystají seminář k zemědělskému školství v Pardubickém kraji
V červnu už sice TECHNOhrátky nemají v plánu žádnou návštěvu střední odborné školy, přesto jejich program ještě nekončí. V úterý 21. června uspořádají organizátoři ve spolupráci se Střední školou zemědělskou a Vyšší odbornou školou Chrudim reprezentativní seminář k problematice zemědělského vzdělávání v Pardubickém kraji.

[Celý článek...]

13
Právě vyšlo letošní čtvrté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek
V pondělí 13. června vyšlo letošní čtvrté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace o tomto projektu. Distribuováno bylo tradičně v elektronické podobě. Najdete zde zpravodajství z poslední předprázdninové akce v SOU opravárenském Králíky. Zajímavý je rozhovor se starostou Chrudimi Petrem Řezníčkem, dále pak informace o připravovaném semináři k zemědělskému školství, nechybí ani pololetní statistika čtvrtého ročníku projektu a jiné zajímavosti. 

[Celý článek...]

08
Darovaná koza skončila v Nepálu
Na sklonku loňského roku se TECHNOhrátky zapojily do projektu humanitární, rozvojové a vzdělávací organizace Člověk v tísni pod názvem Skutečný dárek. Kromě psacích potřeb a knihy věnovali organizátoři finanční částku také na zakoupení kozy, jejíž produkce představuje v zemích „třetího světa“ základní živobytí.

[Celý článek...]

08
Pomoc organizátorům dorazila od Pohody
Na konci května nastává ve školách zpravidla období výletů a zájezdů, a tak často nastává problém se zajištěním autobusové dopravy. Právě do takové situace se dostaly i TECHNOhrátky 25. května před akcí ve Středním odborném učilišti opravárenském v Králíkách. Všichni obvyklí dopravci totiž měli obsazeno a organizátorům tak přibývalo vrásek.

[Celý článek...]

06
Fórum ocenilo TECHNOhrátky, pochválilo kraj za podporu technických oborů, ale chce lepší spolupráci škol a firem
Koncem května uspořádala regionální redakce deníku Mladá fronta Dnes diskusní fórum, jehož se zúčastnili největší zaměstnavatelé v Pardubickém kraji. Velice reprezentativní setkání se zabývalo podporou technického vzdělávání a současně hledalo cesty i rezervy, které by ještě výrazněji zintenzivnily a zkvalitnily přípravu kvalifikovaných absolventů středních odborných škol a učilišť, po nichž je aktuálně vysoká poptávka.

[Celý článek...]

03
„Pololetní“ TECHNOhrátky ve znamení statistiky
Čtvrtý ročník TECHNOhrátek má za sebou program prvního pololetí letošního roku. Osm zastavení ve vybraných středních odborných školách, která se uskutečnila od začátku února do konce května, nabízí zajímavé statistické údaje.

[Celý článek...]

02
Zajímavé ohlasy na akci v Králíkách – třebařovské dívky tam prý jasně převálcovaly chlapce
Poslední předprázdninové – a letošní osmé – zastavení TECHNOhrátek ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky opět zaujalo zúčastněné základní školy. Zpravodajství na svých webových stránkách zpravidla doplňují pěknými ilustračními fotografiemi z pracovních aktivit, ale také z tradičního poledního „pikniku v přírodě“.

[Celý článek...]

26
TECHNOhrátky info č. 8/2016 – Střední odborné učiliště opravárenské Králíky

Přečtěte si více o Středním odborném učilišti opravárenském Králíky - Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střednímu odbornému učilišti opravárenskému Králíky přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. 

[Celý článek...]

26
Vizitka Středního odborného učiliště opravárenského Králíky v Denících Pardubického kraje – 25. 5. 2016
Přinášíme celostránkovou vizitku Středního odborného učiliště opravárenského Králíky, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních osmých TECHNOhrátek v SOU opravárenské Králíky ve středu 25. května 2016. 

[Celý článek...]

25
TECHNOhrátky v Králíkách nezastavil ani výpadek elektrického proudu – v manuálních činnostech byly nedostižné dívky z Moravské Třebové
Osmé zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje v letošním roce přivedlo 120 žáků z osmi základních škol do Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách. Projekt na podporu technického a odborného vzdělávání tentokrát nabídl všem aktérům nejen detailní seznámení s univerzálním oborem opravář zemědělských strojů, ale také další nevšední zážitky. Zatímco polední opékání klobás žáky 7. a 8. tříd nadchlo, dopolední, dvouhodinový výpadek elektrického proudu v celém areálu způsobil organizátorům hodně vrásek. 

[Celý článek...]

Strana 1 z 22První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední