Přihlásit se      O portálu     Kontakty

17
Žáky základních škol v „automobilce“ v Ústí nad Orlicí okouzlila vůně motorů
Dvanácté TECHNOhrátky roku 2017 zavedly žáky základních škol do Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí. Ta je ve svém oboru v Pardubickém kraji nejmodernější a vybavením předčí i mnohé profesionální autoservisy, takže není divu, že návštěvníky nadchla.

[Celý článek...]

16
V Litomyšli zaznamenají TECHNOhrátky další významné jubileum
Po čtyřech letech se do programu TECHNOhrátek vrací Střední škola zahradnická a technická Litomyšl – a hned s úctyhodným jubileem. Na speciální akci, která se pro více než 130 žáků 8. a 9. tříd uskuteční ve středu 18. října, přivítají organizátoři už osmitisícího školáka, který se v průběhu pěti let zapojil do tohoto projektu na podporu volby studia technických a odborných oborů.

[Celý článek...]

11
Kóta 8 000 – TECHNOhrátky přivítají jubilejního účastníka
Ve středu 18. října 2017 bude známé, kdo a ze které školy se stane dalším jubilejním účastníkem projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje z řad žáků základních škol. Na Střední škole zahradnické a technické Litomyšl totiž padne kóta 8 000.

[Celý článek...]

09
Zámecké TECHNOhrátky v Chroustovicích děti (po)bavily
Odborné učiliště Chroustovice zažilo 27. září svou velkou premiéru, když se jako 25. střední škola zařadilo na seznam účastníků TECHNOhrátek. Ohlasy, které od té doby vyskákaly na webových stránkách základních škol, jež se akce zúčastnily, ukazují, že se jednalo o premiéru velice úspěšnou.

[Celý článek...]

04
Motokáry, segwaye, pitstop – při TECHNOhrátkách v orlickoústecké „automobilce“ nebyl čas na nudu
Moderní trenažery, závodní dráha s modely aut, výměna kol, výroba píšťalky či jízda na motokárách a segwayi. Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí dostála své pověsti nejmodernější automobilní školy v Pardubickém kraji a pro účastníky letošních dvanáctých TECHNOhrátek připravila atraktivní aktivity, které zaujaly 138 žáků z devíti základních škol z celého Pardubického kraje.

[Celý článek...]

04
Vizitka Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí v Denících Pardubického kraje – 4. 10. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních dvanáctých TECHNOhrátek v SŠ automobilní Ústí nad Orlicí ve středu 4. října 2017. Hlavním článkem je rozhovor s ředitelem Petrem Vojtěchem, který stojí v čele nejmodernější automobilní školy v Pardubickém kraji. O orlickoústecké „automobilce“ se ne nadarmo říká, že má vybavení, jakým se nemůže pochlubit většina autoservisů v České republice.

[Celý článek...]

04
TECHNOhrátky info č. 12/2017 – Střední škola automobilní Ústí nad Orlicí
Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Hlavním článkem je rozhovor s ředitelem Petrem Vojtěchem, který stojí v čele bezpochyby nejmodernější automobilní školy v Pardubickém kraji. Na titulní straně se o svůj příběh podělila studentka čtvrtého ročníku oboru silniční doprava – dopravní prostředky Tereza Rábová. Sympatickou zrzku láká práce u policie, miluje auta a motorky a náklaďák se jí řídí lépe než osobní vůz.

[Celý článek...]

03
Právě vyšlo letošní páté číslo Zpravodaje TECHNOhrátek
Ústředním tématem Zpravodaje je rozhovor s náměstkem ministra školství Jaroslavem Fidrmucem, který byl hostem zastavení mezi pardubickými „elektrotechniky“ – TECHNOhrátky označil za příklad dobré praxe a projevil přání, aby se staly celostátním projektem. Další článek se zabývá průběhem tradiční hodnotící tiskové konference TECHNOhrátek a názory významných hostů na přínos projektu.

[Celý článek...]

01
Na TECHNOhrátkách v „automobilce“ v Ústí nad Orlicí čekají na žáky trenažery, píšťalky i motokáry
TECHNOhrátky nabraly na podzim rychlé tempo a ve středu 4. října je čeká dvanácté letošní zastavení, které se uskuteční ve Střední škole automobilní v Ústí nad Orlicí. Do království dvou a čtyř kol či vůně spáleného benzínu a nafty se opět chystá více než 130 žáků základních škol z celého regionu. O účast na akci v nejmodernější automobilní škole v Pardubickém kraji byl i tentokrát velký zájem.

[Celý článek...]

29
TECHNOhrátky táhnou i zahraniční žáky
V letošním roce, který je pátým v historii TECHNOhrátek, si projekt odbyl svoji mezinárodní premiéru. A nutno říct, že velmi úspěšnou. Akci ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky navštívilo na sklonku května patnáct žáků z polského města Miedzylesie. Dva mladí Poláci z Domaszkowa od září na škole skutečně začali studovat – stará se tam o ně polská učitelka Marta Zawadová.

[Celý článek...]

27
TECHNOhrátky zaplnily chroustovický zámek řemesly
Odborné učiliště Chroustovice se jako v pořadí 25. střední odborná škola v Pardubickém kraji zapojilo do projektu TECHNOhrátky. Historickou premiéru projektu na podporu technického a odborného vzdělávání si ve středu 27. září nenechalo ujít 121 žáků z deseti základních škol celého regionu. Toto učiliště sídlí přímo v chroustovickém zámku, a tak celý areál symbolicky zaplnily zajímavé řemeslné aktivity představující účastníkům většinu ze sedmnácti vyučovaných oborů.

[Celý článek...]

27
Vizitka Odborného učiliště Chroustovice v Denících Pardubického kraje – 27. 9. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Odborného učiliště Chroustovice, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních jedenáctých TECHNOhrátek v OU Chroustovice ve středu 27. září 2017. Hlavním čl&a...

[Celý článek...]

27
TECHNOhrátky info č. 11/2017 – Odborné učiliště Chroustovice
Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Odbornému učilišti Chroustovice přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Hlavním článkem je představení školy v rozhovoru s ředitelem školy Jaroslavem Bálkem, který razí heslo: „Netrapte se teorií, staňte se řemeslníky!“ V interview mluví o šancích absolventů na trhu práce, široké nabídce oborů, které pomáhají učilišti k větší samostatnosti, a také o investicích do modernizace školy sídlící na zámku v městysu Chroustovice.

[Celý článek...]

25
Kam po základní škole? Poradí burza středních škol v České Třebové
Konec základní školní docházky – s trochou nadsázky – mají žáci devátých tříd na dosah ruky a ještě blíž je termín, kdy si budou muset podat přihlášku na střední školu. Děti tak čeká první z důležitých rozhodnutí, která za svůj život budou muset uskutečnit.

[Celý článek...]

24
TECHNOhrátky s pardubickými roboty a blikačkami školáky nadchly
Premiérová podzimní akce TECHNOhrátek 13. září v SPŠ elektrotechnické a VOŠ Pardubice a práce s roboty či blikačkami nadchla žáky i doprovázející pedagogy z většiny zúčastněných základních škol. Ti se hned také podělili se svými dojmy na školních webových stránkách nebo facebookových profilech.

[Celý článek...]

21
TECHNOhrátky čeká premiéra v multioborových Chroustovicích
Jedenácté letošní zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje bude současně premiérové. Odborné učiliště Chroustovice sídlící v areálu tamního zámku, jenž bude hostit akci ve středu 27. září 2017, se ocitlo letos poprvé na seznamu středních odborných škol zařazených do projektu. Do Chroustovic zamíří více než 130 žáků z deseti základních škol z celého regionu.

[Celý článek...]

19
Prosetínská pochvala za akci mezi pardubickými „elektrotechniky“
Po převážné většině akcí TECHNOhrátek děti odjíždějí zpátky domů plné dojmů a nadšení a stejné emoce se odrážejí i mezi členy organizačního týmu. Právě tak tomu bylo po prvním podzimním zastavení projektu v SPŠE a VOŠ Pardubice.

[Celý článek...]

16
Náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc: „Přál bych si, aby se TECHNOhrátky rozšířily do celé republiky!“
Úvodní podzimní akci letošního, 5. ročníku TECHNOhrátek v SPŠ elektrotechnické a VOŠ Pardubice navštívil také náměstek ministra školství Mgr. Jaroslav Fidrmuc. V doprovodu radního Pardubického kraje pro školství Bohumila Bernáška absolvoval slavnostní zahájení, hodnotící tiskovou konferenci projektu a poté si prohlédl 127 žáků základních škol přímo v akci na speciálních pracovištích.

[Celý článek...]

16
TECHNOhrátky budou znít éterem
Úvodní podzimní akce pátého ročníku TECHNOhrátek ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice ve středu 13. září se zúčastnil také redaktor Českého rozhlasu Plus Daniel Mrázek. Navštívil hodnotící tiskovou konferenci s představiteli Pardubického kraje a klíčových zaměstnaneckých organizací v regionu, zavítal na jednotlivá pracoviště mezi žáky základních škol a vyzpovídal také organizátory projektu i samotné aktéry TECHNOhrátek.

[Celý článek...]

14
Podzimní část má za sebou parádní start v SPŠE a VOŠ Pardubice
Spolu se žáky do školních lavic se vrátily i TECHNOhrátky na střední odborné školy. Na podzim hostila akci jako první největší z nich v Pardubickém kraji – Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice. Zamyslet se nad svou budoucností sem přijelo 127 žáků z devíti krajských základních škol – ZŠ Komenského z Holic, ZŠ Sezemice, ZŠ Mistra Choceňského z Chocně, ZŠ Horní Jelení, Masarykova ZŠ Dolní Roveň, ZŠ Prosetín, ZŠ Nasavrky, ZŠ Včelákov a ZŠ Čáslavská z Chrudimi.

[Celý článek...]

Strana 1 z 31První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední