Přihlásit se      O portálu     Kontakty

26
TECHNOhrátky v Lanškrouně čeká další jubileum – přivítají už 7000. žáka
TECHNOhrátky Pardubického kraje načínají šestou desítku svých akcí. Stane se tak ve středu 29. března ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Lanškroun. V pořadí 51. zastavení však zaznamená i jedno významné jubileum – organizátoři totiž přivítají sedmitisícího školáka, který se do projektu na zvýšení zájmu žáků základních škol o technické a odborné vzdělávání od jeho vzniku zapojí.

[Celý článek...]

22
Jubilejní – a téměř rekordní – TECHNOhrátky v Poličce školáky zaujaly a inspirovaly
Druhé nejobsazenější – a současně jubilejní, padesáté – TECHNOhrátky v historii, které přivedly do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička 15. března 174 žáků z jedenácti základních škol, se jejich účastníkům velice líbily. Potvrzují to ostatně i reakce na školních webových stránkách a facebookových profilech.

[Celý článek...]

19
Videa na Facebooku táhnou – nejsledovanější je to poslední z Poličky
Na podzim 2015 začali organizátoři TECHNOhrátek zveřejňovat na facebookovém profilu projektu krátké videoreportáži z průběhu akcí natočené prostřednictvím mobilního telefonu. Zachycují na nich žáky při plnění nejrůznějších manuálních činností a připomínají tak atmosféru jednotlivých zastavení. Tato, maximálně dvouminutová videa si velice brzy získala mezi účastníky TECHNOhrátek velkou popularitu a ta nejsledovanější dosáhla téměř osmi stovek shlédnutí.

[Celý článek...]

16
TECHNOhrátky info č. 4/2017 – Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička
Přečtěte si více o Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička. Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti Polička přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. V rozhovoru s ředitelem školy Borisem Preisslerem naleznete informace o perspektivě nabízených oborů, o uplatnění absolventů na trhu práce, nebo úspěších na soutěžích odborných dovedností. Na titulní straně zaujme příběh studentky druhého ročníku oboru gastronomie Kateřiny Vymazalové, která je vítězkou soutěže o nejlepšího teatendra České republiky pro rok 2016. Zajímavý je také rozhovor se studentem třetího ročníku oboru řezník-uzenář Jaroslavem Průšou.       

[Celý článek...]

16
Vizitka Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička v Denících Pardubického kraje – 15. 3. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Polička, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních čtvrtých TECHNOhrátek v SOŠ a SOU Polička ve středu 15. března 2017. Hlavním článkem je představení školy v rozhovoru s ředitelem Borisem Preisslerem s informacemi o nabízených oborech, o vysokém uplatnění absolventů školy nebo o úspěších na soutěžích odborných dovedností. Zajímavá je také zpověď studentky 2. ročníku oboru gastronomie Kateřiny Vymazalové oceněné titulem Teatendr České republiky 2016.    

[Celý článek...]

15
Jubilejní, padesáté TECHNOhrátky v Poličce slavili žáci výrobou koláčků, perníčků a míchaných nápojů
TECHNOhrátky Pardubického kraje slavily jubileum – ve středu 15. března se uskutečnila už padesátá akce tohoto projektu na podporu technických a odborných oborů pro žáky základních škol. Jubilejní zastavení ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička orámovaly koláčky, chlebíčky, perníčky, ovoce a míchané nápoje. Právě aktivitami, při nichž vznikaly tyto pochutiny, se před 174 žáky 8. tříd z jedenácti základních škol prezentovala nejoceňovanější gastronomická škola v České republice. Pohodu a nadšení dětí zvyšovala ještě skutečnost, že co si v rámci manuálních činností připravily, to si také sami snědly a vypily.

[Celý článek...]

11
Jubilejní TECHNOhrátky v Poličce – rekordní zájem základních škol umožní útok na absolutní účastnický rekord

Pokaždé, když se přiblíží akce projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Poličce, vyhlašují organizátoři maximální pohotovost. Obory z oblasti gastronomie a hotelnictví, které vyučuje, jsou obrovským lákadlem pro žáky základních škol z celého regionu. Také v tomto roce předčil jejich zájem kapacitní možnosti. I tak však budou jubilejní, padesáté TECHNOhrátky ve středu 15. března rekordní.

[Celý článek...]

08
Nečekané prémie Kovolisu způsobily školám příjemné starosti
Příjemné starosti nyní prožívají ve třech základních školách, které získaly počátkem února ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Třemošnice mimořádnou finanční prémii od společnosti Kovolis Hedvikov za umístění na prvních třech místech v soutěži manuálních aktivit. Vítězná ZŠ Chrast si zde vysoutěžila částku pět tisíc korun, druhá ZŠ Rosice tři tisíce a třetí ZŠ Prachovice dva tisíce korun.

[Celý článek...]

06
Pochvala do Přelouče od debutantů z Lázní Bohdaneč
Také TECHNOhrátky, které se po třech letech vrátily do Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč vyvolaly pozornost na webových stránkách zúčastněných základních škol. Ohlasům na toto zastavení se věnují formou zpravodajství nebo ilustračních fotografií.

[Celý článek...]

01
Dramatická bitva o dorty pokračuje: Chrast–Prodloužená 9:9
Hlavní motivací při TECHNOhrátkách představují pro žáky zúčastněných základních škol velké ovocné dorty. Ty dostávají nejúspěšnější družstva za vítězství v soutěži manuálních aktivit a ve vědomostním kvízu.

[Celý článek...]

28
Právě vyšlo letošní první číslo Zpravodaje TECHNOhrátek
V úterý 28. února vyšlo letošní první číslo Zpravodaje TECHNOhrátek – speciálního bulletinu, který přináší aktuální informace o tomto projektu. Najdete zde informace z prvních tří akcí letošního ročníku – premiéru zažili žáci ve Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice, po čtyřech letech se projekt vrátil do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice a po dvouleté pauze se TECHNOhrátky uskutečnily na Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč. 

[Celý článek...]

23
TECHNOhrátky info č. 3/2017 – Gymnázium a Střední odborná škola Přelouč

Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. V rozhovoru s ředitelem školy Jindřichem Janko naleznete informace o nabízených oborech, o uplatnění absolventů na trhu práce, o modernizaci školy, ale i o výhodách spojení gymnázia a střední odborné školy. Na titulní straně zaujme příběh studenta septimy Jana Blahy o jeho vášni k biochemii. Zajímavý je také rozhovor se studentem maturitního ročníku oboru reprodukční grafik pro média Davidem Stráčkem.     

[Celý článek...]

23
Vizitka Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč v Denících Pardubického kraje – 22. 2. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních třetích TECHNOhrátek v Gymnáziu a SOŠ Přelouč ve středu 22. února 2017.  Hlavním článkem je představení školy v rozhovoru s ředitelem Jindřichem Janko s informacemi o nabízených oborech, o vysokém uplatnění absolventů školy nebo o moderním vybavení školy. Zajímavá je také zpověď studenta septimy na gymnáziu Jana Blahy o jeho lásce k biochemii a další informace.  

[Celý článek...]

22
TECHNOhrátky v Přelouči „navštívili“ Charlie Chaplin a Marilyn Monroe
Dokonce Charlie Chaplin, Marilyn Monroe, Kleopatra nebo víla Zvonilka se stali průvodci účastníků 49. zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje. Úžasné masky i styling studentů Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč byl důležitou součástí prezentace oborů reprodukční grafik a reprodukční grafik pro média. Společné fotografie s modely v podobě osobností stříbrného plátna, historie i pohádkové říše totiž vzápětí 122 žáků z devíti základních škol upravovalo v programu Photoshop.

[Celý článek...]

17
TECHNOhrátky v Přelouči dokonale prověří šikovnost a všestrannost školáků
Montáž kola na osobní automobil, zhotovení etikety na kořenku nebo skládání krabičky – to jsou jen některé z aktivit, které čekají na účastníky TECHNOhrátek v Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč. Ve středu 22. února sem zavítají žáci z devíti základních škol, aby se seznámili s její nabídkou učebních i maturitních oborů.

[Celý článek...]

15
Vítězové z Třemošnice oslavovali (a také snědli) ovocné dorty
TECHNOhrátek, které zavítaly po čtyřech letech do Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice, se zúčastnili žáci deseti základních škol. O tom, že akce s představením strojírenských a dřevozpracujících oborů je velice zaujala, svědčí i mnohé jejich reakce na školních webech. Samozřejmě nejvíc si ji pochvalují družstva, která vyhrála ovocné dorty.

[Celý článek...]

13
Polička je také letos v rekordním kurzu
TECHNOhrátky se teprve chystají na letošní třetí zastavení v Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč, ale současně už se jejich organizátoři věnují přípravě následující akce ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Polička. A stejně jako loni zaznamenali obrovský zájem základních škol z celého regionu.

[Celý článek...]

08
TECHNOhrátky info č. 2/2017 – Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice

Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Střední odborné škole a Střednímu odbornému učilišti technickému Třemošnice přinášejí opět spoustu zajímavého čtení. Na titulní straně zaujme příběh studenta 3. ročníku oboru operátor dřevařské a nábytkářské výroby Alexandra Hurského. Rozhovor s ředitelkou školy Janou Sýkorovou přináší informace nejen o nabízených oborech, o moderním vybavení školy, o uplatnitelnosti na trhu práce i o spolupráci se zaměstnavateli. 

[Celý článek...]

07
Návštěva „Potraviny“ doznívala na webu i v internetových portálech
Úvodnímu zastavení 5. ročníku TECHNOhrátek ve Střední průmyslové škole potravinářství a služeb Pardubice se na svých webových stránkách věnují některé ze zúčastněných základních škol. Komentáře k akci přidala také další regionální média.

[Celý článek...]

07
Vizitka Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice v Denících Pardubického kraje – 7. 2. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického Třemošnice, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje (Chrudimský, Orlický, Pardubický, Svitavský) v den konání letošních druhých TECHNOhrátek v SOŠ a SOU technickém Třemošnice v úterý 7. února 2017.  

[Celý článek...]

Strana 1 z 27První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední