Přihlásit se      O portálu     Kontakty

25
Kam po základní škole? Poradí burza středních škol v České Třebové
Konec základní školní docházky – s trochou nadsázky – mají žáci devátých tříd na dosah ruky a ještě blíž je termín, kdy si budou muset podat přihlášku na střední školu. Děti tak čeká první z důležitých rozhodnutí, která za svůj život budou muset uskutečnit.

[Celý článek...]

24
TECHNOhrátky s pardubickými roboty a blikačkami školáky nadchly
Premiérová podzimní akce TECHNOhrátek 13. září v SPŠ elektrotechnické a VOŠ Pardubice a práce s roboty či blikačkami nadchla žáky i doprovázející pedagogy z většiny zúčastněných základních škol. Ti se hned také podělili se svými dojmy na školních webových stránkách nebo facebookových profilech.

[Celý článek...]

21
TECHNOhrátky čeká premiéra v multioborových Chroustovicích
Jedenácté letošní zastavení TECHNOhrátek Pardubického kraje bude současně premiérové. Odborné učiliště Chroustovice sídlící v areálu tamního zámku, jenž bude hostit akci ve středu 27. září 2017, se ocitlo letos poprvé na seznamu středních odborných škol zařazených do projektu. Do Chroustovic zamíří více než 130 žáků z deseti základních škol z celého regionu.

[Celý článek...]

19
Prosetínská pochvala za akci mezi pardubickými „elektrotechniky“
Po převážné většině akcí TECHNOhrátek děti odjíždějí zpátky domů plné dojmů a nadšení a stejné emoce se odrážejí i mezi členy organizačního týmu. Právě tak tomu bylo po prvním podzimním zastavení projektu v SPŠE a VOŠ Pardubice.

[Celý článek...]

16
Náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc: „Přál bych si, aby se TECHNOhrátky rozšířily do celé republiky!“
Úvodní podzimní akci letošního, 5. ročníku TECHNOhrátek v SPŠ elektrotechnické a VOŠ Pardubice navštívil také náměstek ministra školství Mgr. Jaroslav Fidrmuc. V doprovodu radního Pardubického kraje pro školství Bohumila Bernáška absolvoval slavnostní zahájení, hodnotící tiskovou konferenci projektu a poté si prohlédl 127 žáků základních škol přímo v akci na speciálních pracovištích.

[Celý článek...]

16
TECHNOhrátky budou znít éterem
Úvodní podzimní akce pátého ročníku TECHNOhrátek ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice ve středu 13. září se zúčastnil také redaktor Českého rozhlasu Plus Daniel Mrázek. Navštívil hodnotící tiskovou konferenci s představiteli Pardubického kraje a klíčových zaměstnaneckých organizací v regionu, zavítal na jednotlivá pracoviště mezi žáky základních škol a vyzpovídal také organizátory projektu i samotné aktéry TECHNOhrátek.

[Celý článek...]

14
Podzimní část má za sebou parádní start v SPŠE a VOŠ Pardubice
Spolu se žáky do školních lavic se vrátily i TECHNOhrátky na střední odborné školy. Na podzim hostila akci jako první největší z nich v Pardubickém kraji – Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice. Zamyslet se nad svou budoucností sem přijelo 127 žáků z devíti krajských základních škol – ZŠ Komenského z Holic, ZŠ Sezemice, ZŠ Mistra Choceňského z Chocně, ZŠ Horní Jelení, Masarykova ZŠ Dolní Roveň, ZŠ Prosetín, ZŠ Nasavrky, ZŠ Včelákov a ZŠ Čáslavská z Chrudimi.

[Celý článek...]

13
TECHNOhrátky jsou už pátým rokem úspěšnou inspirací řemesly
Do podzimní části letošního, 5. ročníku vstoupily TECHNOhrátky ve středu 13. září ve Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice. Nabídka atraktivních „oborů budoucnosti“ přilákala do největší střední školy v regionu více než 130 žáků z devíti základních škol. Do projektu, který úspěšně motivuje školáky k volbě technických a odborných profesí, se tak zapojilo už téměř 7 700 zájemců o obory z oblasti strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, geodézie, gastronomie, služeb, zahradnictví a zemědělství.

[Celý článek...]

11
Mladí Češi míří vysoko. TECHNOhrátky jim mohou výrazně pomoci
Mít kvalitní středoškolské vzdělání dávno neznamená pouze vychodit gymnázium. Mezi vysokoškoláky je totiž spousta těch, kteří na střední chodili na odborně zaměřené technické školy. „Průmka“ nebo „učňák“ – jejich absolventi mají velké ambice a obzvlášť v technicky zaměřených oborech pak často v univerzitním prostředí výhodu, která spočívá v absolvovaných hodinách praxe.

[Celý článek...]

05
TECHNOhrátky v elektrotechnické průmyslovce v Pardubicích s robotickým vozítkem, blikačkou a ministerskou návštěvou
Se začátkem nového školního roku vstupují opět na scénu TECHNOhrátky Pardubického kraje. Po tříměsíční přestávce, která orámovala devět letošních jarních akcí, se k žákům 7. až 9. tříd základních škol vrací projekt, který je motivuje k výběru technických a odborných profesí na středních školách. V podzimní části čeká dalších šest zastavení a hned to první bude patřit k nejatraktivnějším. Ve středu 13. září totiž přivítá více než 130 školáků největší střední škola v regionu – Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice.

[Celý článek...]

29
Nevěšte hlavy, vzkazují TECHNOhrátky. Konec prázdnin je jen nový začátek
Rok co rok se zdá, že dva měsíce prázdnin ubíhají rychleji a rychleji. Červenec a srpen vyhlížejí dlouhých deset měsíců nedočkavě nejen žáci a studenti, ale také učitelský sbor a další pracovníci škol. Jenže než se pak člověk naděje, je tady zase začátek září, brány škol se opět otevírají a začíná další kolo povinností.

[Celý článek...]

25
TECHNOhrátky se představí na přehlídce středních škol a firem v Pardubicích
TECHNOhrátky Pardubického kraje běží pátým rokem a už brzy přivítají v pořadí osmitisícího účastníka z řad žáků základních škol. Tím ale práce zdaleka nekončí a projekt na podporu technického a odborného vzdělávání hledá i další cesty, jak oslovit potenciální zájemce.

[Celý článek...]

22
V literární soutěži TECHNOhrátek se už scházejí příspěvky
Změna je život, a tak TECHNOhrátky Pardubického kraje přišly ve svém letošním ročníku poprvé v historii s literární soutěží pro žákyzúčastněných základních škol. Ti tak mohou bojovat nejen přímo v jednotlivé projektové dny TECHNOhrátek coby členové školního týmu o ovocné dorty, ale také následně jako jednotlivci.

[Celý článek...]

16
Přivítá Litomyšl v říjnu jubilejního, osmitisícího účastníka TECHNOhrátek?
Za čtyři a půl roku mají za sebou TECHNOhrátky pětapadesát akcí ve středních odborných školách. Ta poslední, která se uskutečnila koncem května ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky, završila počet zúčastněných žáků 7. až 9. tříd na 7 560. Ačkoliv pro organizátory projektu nejsou čísla rozhodující, jubilejní aktéry pečlivě registrují.

[Celý článek...]

14
TECHNOhrátky zaostřily na Facebook! Jak vypadají profily škol o prázdninách?
Prázdniny jsou stále v plném proudu. Ještě že tak, dodají nejspíš nejen žáci a studenti, ale také jejich pedagogové, kteří si rovněž dopřávají zasloužený odpočinek. Dva překrásné dlouhé měsíce letního volna se podepsaly i na některých facebookových profilech škol, které se letos zúčastnily nebo budou účastnit projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje.

[Celý článek...]

10
V zájmu o TECHNOhrátky vedou základní školy ze Svitav
Pátým rokem běží TECHNOhrátky Pardubického kraje a za tu dobu se jich v průběhu pětapadesáti akcí zúčastnilo už 7 560 žáků základních škol. Průměrná účast na jednom projektovém dni, kdy si mohou deváťáci na vlastní kůži vyzkoušet, zda by se jim líbilo studium některého z oborů ve vybrané střední odborné škole představuje 138 dětí.

[Celý článek...]

04
Druhý poločas TECHNOhrátek je za dveřmi. Udrží žáci ZŠ Chrast vedení v dortové lize?

Letní tábory, dovolené u moře nebo třeba odpočinek s rodinou na chatě. Žáci základních škol si ještě naplno užívají milované prázdniny. V týmu TECHNOhrátek však panuje i v srpnu rušná atmosféra plná těšení, příprav, ale také napětí. To se obvykle dostaví, při pohledu na historický žebříček škol, které svými znalostmi a dovednostmi vybojovaly v manuálních a vědomostních soutěžích nejvíce sladkých odměn v podobě ovocných dortů.

[Celý článek...]

01
Školní weby i místní periodika stále přinášejí dozvuky TECHNOhrátek
Nedlouho před začátkem prázdnin a také v jejich průběhu se stále objevují nejrůznější ohlasy reagující na některá zastavení projektu TECHNOhrátky, která se dosud uskutečnila v průběhu letošního roku. Vždy velice rádi zaznamenáváme především dozvuky, které na školních webových stránkách nebo facebookových profilech přinesli samotní žáci, účastníci akcí.

[Celý článek...]

31
Nová členka týmu TECHNOhrátek píše fotbalové referáty, rozezná falešné bankovky a může řídit loď
Po dvou a půl letech doznal v polovině prázdnin realizační tým projektu TECHNOhrátky výraznou změnu. Nástupkyní manažerky Heleny Bártlové, která od konce června plní mateřské povinnosti v souvislosti s narozením syna Vítězslava, se stala od 1. srpna Michaela Kratochvílová.

[Celý článek...]

17
Atraktivní podzimní start TECHNOhrátek velkým lákadlem
Ačkoliv žáci a pedagogové základních škol si právě užívají zasloužených prázdnin, organizátoři TECHNOhrátek už zahájili přípravu úvodního – a velice atraktivního – zastavení podzimní části projektu. To se uskuteční ve středu 13. září v areálu Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice.

[Celý článek...]

Strana 1 z 30První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední