Přihlásit se      O portálu     Kontakty

14
TECHNOhrátky získaly z Chroustovic nečekaný dárek
Organizátoři TECHNOhrátek Pardubického kraje získali v průběhu slavnostního vyhlášení projektu v Rytířských sálech pardubického zámku nečekaný, ale milý dárek. Ředitel Odborného učiliště Chroustovice Jaroslav Bálek jim předal velkou a krásnou dřevěnou tabuli s cizelérsky vybroušeným názvem TECHNOhrátky.

[Celý článek...]

12
Vítězné práce literární soutěže TECHNOhrátek 2017
V rámci dlouhodobé soutěže 5. ročníku projektu TECHNOhrátky soutěžili žáci základních i zúčastněných středních odborných škol v literárních soutěžích. Zatímco školáci z 8. a 9. tříd měli zpracovat téma Můj den na TECHNOhrátkách, studenti – zvlášť v učebních a maturitních oborech – soupeřili v soutěži nazvané Kouzlo mého oboru. Přinášíme všechny tři vítězné příspěvky v jednotlivých kategoriích.

[Celý článek...]

12
Oceněné školy zažívají díky TECHNOhrátkám bouřlivé oslavy
Studenti středních technických a odborných škol, kteří usedli k psacímu stolu a na papíře sesumírovali, v čem spočívá kouzlo jejich oboru, rozhodně nelitovali. Jednak se mohli v předstihu před Štedrým večerem radovat z dárků od organizátorů TECHNOhrátek a partnerských organizací a firem z regionu, jako byly powerbanky, hry Zlaté Česko, poukázky do Alzy, tablety, profesionální sady nářadí nebo ocenění v podobě daru věnovaného společností Iveco Czech Republic. Navíc se na řadě škol staly v pravém slova smyslu hrdiny, jak ukazují slova na webových stránkách.

[Celý článek...]

10
Závěrečná akce TECHNOhrátek ve vysokomýtské „vodárně“ se setkala s nadšeným přijetím
Ve středu 22. listopadu se naposledy vydaly tři speciální autobusové linky křížem krážem Pardubickým krajem, aby dovezly žáky vybraných škol na akci TECHNOhrátky. Derniéru projektu pro rok 2017 hostila Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto, které místní neřeknou jinak než „vodárna.“ Škola se 120 let dlouhou tradicí se setkala s kladným hodnocením ze strany návštěvníků.

[Celý článek...]

08
Významné firmy a organizace podpořily cenami vítěze „technohrátkovských“ soutěží
Projekt TECHNOhrátky Pardubického kraje slavnostně vyvrcholil v Rytířských sálech pardubického zámku vyhlášeních dlouhodobých soutěží pro žáky základních i střeních odborných škol. Ti nejlepší získali za své literární práce velice hodnotné ceny, na kterých se tradičně podílely také významné zaměstnavatelské, ekonomické i profesní instituce a velké regionální firmy.

[Celý článek...]

07
TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky bilancovaly rok na pardubickém zámku a vyhlásily vítěze dlouhodobých žákovských soutěží
Rytířské sály pardubického zámku se ve středu 6. prosince symbolicky převlékly do slavnostního hávu. Představitelé Pardubického kraje v nich oceňovali organizátory a účastníky dlouhodobých projektů na podporu řemesel, přírodovědných oborů, tradic i lidové kultury. Ocenění se dočkali nejen pořadatelé TECHNOhrátek, ZDRAVOhrátek, Velikonoc a Dožínek na zámku, ale také žáci a zástupci zapojených středních odborných i základních škol či krajských kulturních zařízení.

[Celý článek...]

03
Pátý ročník TECHNOhrátek slavnostně vyvrcholí 6. prosince na zámku v Pardubicích
TECHNOhrátky se chystají na velkolepé vyvrcholení letošního, 5. ročníku. Na zámku v Pardubicích se ve středu 6. prosince uskuteční slavnostní vyhodnocení projektu a vyhlášení výsledků dlouhodobých soutěží, do nichž se zapojili žáci základních i vybraných středních odborných škol. Při této akci budou současně oceněni organizátoři dalších aktivit Pardubického kraje na podporu tradic, lidové kultury a řemesel – Dožínky a Velikonoce na zámku, stejně jako nového projektu ZDRAVOhrátky.

[Celý článek...]

01
Žáci základních i středních odborných škol se proměnili v literáty – ty nejlepší čeká vyhlášení na pardubickém zámku
S blížícím se koncem kalendářního roku vyvrcholil nejen letošní, 5. ročník projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje, ale také dlouhodobé soutěže určené jeho účastníkům. Žáci základních i středních odborných škol měli tentokrát společný, literární úkol. Školáci z 8.-9. tříd zpracovávali zadání Můj den na TECHNOhrátkách, zatímco jejich starší kolegové se zaměřili na téma Kouzlo mého oboru.

[Celý článek...]

30
Poslední číslo Zpravodaje TECHNOhrátky v tomto roce je venku!
Poslední číslo speciálního bulletinu Zpravodaj TECHNOhrátky, který přináší aktuální informace o tomto projektu, vyšlo v pátek prvního prosince. Na první straně najdete informace ze dvou listopadových akcí - ve Středním odborném učilišti Svitavy a ve Vyšší odborné škole a Střední škole stavební Vysoké Mýto. O svůj příběh se podělil žák 9. třídy ZŠ a MŠ Trstěnice David Hubinka, který na podzim podíval hned na troje TECHNOhrátky.

[Celý článek...]

28
Bohumil Bernášek: Jako žák bych byl z TECHNOhrátek nadšený
Pátým rokem běží v Pardubickém kraji unikátní projekt TECHNOhrátky. Branami středních škol za tu dobu prošlo více než osm tisíc žáků škol základních, kteří se hravou formou přišli seznámit s odborným vzděláváním. Radní Pardubického kraje pro školství Bohumil Bernášek připouští, že by se projekt líbil i jemu jako žákovi.

[Celý článek...]

23
Zpověď účastníka TECHNOhrátek: „Fotbalista asi nebudu, ale zamlouvá se mi obor elektrikář“
V Základní škole a mateřské škole Trstěnice mají TECHNOhrátky rádi, což dokazuje horlivost, s jakou se hlásí na akce. Na podzim se tamní žáci vypravili hned na několik akcí a mají tak cennou možnost srovnání. O své dojmy z TECHNOhrátek se podělil žák deváté třídy David Hubinka.

[Celý článek...]

22
Dvířka za letošními TECHNOhrátkami symbolicky zavřeli „stavaři“ z Vysokého Mýta
Zakončení letošního programu TECHNOhrátek Pardubického kraje bylo skutečně stylové. Při posledním, patnáctém zastavení projektu ve Vyšší odborné škole stavební a Střední škole stavební Vysoké Mýto nechybělo zdění cihlových pilířů, polyfúzní svařování plastů, skládání 3D obrazců na počítači nebo klasický geocaching. Žáci z devíti základních škol se prostřednictvím těchto aktivit seznamovali se základy většiny vyučovaných stavebních oborů.

[Celý článek...]

22
Vizitka Vyšší odborné školy a Střední školy stavební Vysoké Mýto v Denících Pardubického kraje – 22. 11. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Vyšší odborné školy a Střední školy stavební Vysoké Mýto, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje v den konání letošních posledních, v pořadí patnáctých TECHNOhrátek ve Vyšší odborné škole a střední škole stavební ve středu 22. listopadu 2017.

[Celý článek...]

22
TECHNOhrátky info č. 15/2017 – Vyšší odborná škola a Střední škola stavební Vysoké Mýto
Přečtěte si více o Vyšší odborné škole a Střední škole stavební Vysoké Mýto. Speciální noviny TECHNOhrátky info věnované Vyšší odborné škole a Střední škole stavební Vysoké Mýto přinášejí opět celou řadu zajímavostí a novinek.

[Celý článek...]

21
TECHNOhrátky budou inspirovat další kraje
Čím můžeme při podpoře technického vzdělávání podpořit své sousedy? A jakými pozitivními zkušenostmi naopak oni mohou přispět nám? Na tyto otázky bude hledat odpovědi seminář s názvem Sdílení dobré praxe při pořádání osvětových, informačních, motivačních a vzdělávacích akcí zaměřených na žáky, studenty a rodiče v oblasti profesního rozvoje aneb (Nejen) Pardubický kraj jako inspirace pro ostatní. Uskuteční se 28. listopadu v Pardubicích a jeho organizátory jsou Svaz průmyslu a dopravy ČR a Krajská hospodářská komora Pardubického kraje. A také TECHNOhrátky budou při tom!

[Celý článek...]

20
Školy se za TECHNOhrátkami ve Svitavách ohlížely prostřednictvím povedených fotogalerií
Předposlední TECHNOhrátky v roce 2017 hostilo ve středu 8. listopadu Střední odborné učiliště Svitavy. S odstupem se na webových stránkách základních škol, které se akce zúčastnily, začaly objevovat ohlasy na návštěvu.

[Celý článek...]

19
Dva v jednom – návrat a současně loučení TECHNOhrátek ve Vysokém Mýtě
Comeback po čtyřech letech a současně loučení s celým letošním ročníkem zažijí TECHNOhrátky Pardubického kraje ve středu 22. listopadu ve Vyšší odborné škole stavební a Střední škole stavební Vysoké Mýto. Více než 130 žáků z devíti základních škol se zde zapojí do poslední, patnácté akce projektu na podporu technických a přírodovědných profesí. A třeba obory vodař nebo montér vodovodů a kanalizací vyučuje tato škola jako jediná v České republice.

[Celý článek...]

12
Návštěvníky TECHNOhrátek ve Svitavách čekalo překvapení, studuje tam oblíbený youtuber
Nejen po technické stránce si přišli na své žáci, kteří navštívili TECHNOhrátky ve Středním odborném učilišti Svitavy. Na stanovišti, kde posouvali šachové figurky pomocí robota, se jim věnovala známá tvář. Zanedlouho sedmnáctiletý student druhého ročníku oboru mechanik plastikářských strojů David Kolář má totiž na svém YouTube kanálu téměř šest tisíc odběratelů.

[Celý článek...]

08
Jubilejní svitavské TECHNOhrátky nabídly šachy s robotem, puzzle i strojní pexeso
Posouvání šachových figurek pomocí robotické páky, zapojování pneumatického obvodu nebo skládání strojírenského puzzle. Jubilejní, 60. TECHNOhrátky ve Středním odborném učilišti Svitavy tentokrát zavedly žáky z devíti základních škol ze Svitavska a Chrudimska mezi klasické strojírenské obory. Celkem 132 školáků tak poznalo základy nejžádanějších technických profesí současnosti.

[Celý článek...]

08
Vizitka Středního odborného učiliště Svitavy v Denících Pardubického kraje – 8. 11. 2017
Přinášíme celostránkovou vizitku Středního odborného učiliště Svitavy, jak byla publikována ve všech Denících Pardubického kraje v den konání letošních čtrnáctých TECHNOhrátek ve Středním odborném učilišti Svitavy ve středu 8. listopadu 2017.

[Celý článek...]

Strana 1 z 32První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední